• Головна
  • Що ми знаємо про історію Білої Церкви?
16:20, 4 квітня 2016 р.

Що ми знаємо про історію Білої Церкви?

                Історія Білої Церкві – унікальна. Багато міст будуть з цим сперечатися – ну і нехай!..

                 Біла Церква - наче жінка, яка протягом свого життя мала цікаві знайомства, з кимось одружилася, когось любила, когось «сильно забула», з іншими мала вдалі бізнесові справи… А в цілому, створила родину, і ця родина – цікава, та й багатьом по світу відома.

                 Серйозно, але не нав’язливо; легко, але не жартома; не по-шкільному, і зовсім, вибачте, не «по-совковські» подає інформацію історик Євген Чернецький інформацію про Білу Церкву – історію міста, пов’язану сотнею ниточок та «підв´язочок» із історією Європи, і навіть з пригодами окремих історичних постатей. Періодично пан Євген викладає лекції з історії міста на такій нейтральній території міста - як «Простір Добра» (по вулиці Ярослава Мудрого, 17, другий поверх), де вхід на ці зустрічі є безкоштовним.

                 От саме таким чином й відбулася така цікава зустріч цими вихідними, в суботу. На десятій лекції про історію Білої Церкви, яка була присвячена 18-му століттю – від повернення Білої Церкви Речі Посполитої до початку тривалої російської окупації після поразки Костюшківського повстання в 1794 році. На зустрічі не лише слухали лекції, але й задавали питання, обговорювали перебіг історичних подій - про білоцерківських старост, нове «загосподарення» Білоцерківщини, період «міжкоролів’я», міжконфесійні конфлікти, перетворення Білоцерківського староства на… Білоцерківське графство(!), і, звичайно, про початок панування Браницьких. А ще – про боротьбу білоцерківців за свої права та прийняття Суворовим капітуляції Білоцерківської фортеці…

                 Деякі думки – несподівані, деякі – навіть комусь будуть, певно, і неприйнятні, але все одно – цікаві.
                 І, до речі, єдиний внесок, який може покласти у скриню відвідувач лекцій Чернецького у «Просторі Добра» - традиційно під час зустрічі можна буде скласти пожертву на забезпечення українських хлопців на війні («Білоцерківська волонтерська група»).

                 Цікаво? Приходьте – зустрінемось!
                 Як запрошує білоцерківців, власне, сам лектор Євген Чернецький: «Вхід вільний і дуже бажаний!».

Що ми знаємо про історію Білої Церкви? (фото) - фото 2

Що ми знаємо про історію Білої Церкви? (фото) - фото 2

Що ми знаємо про історію Білої Церкви? (фото) - фото 3

Що ми знаємо про історію Білої Церкви? (фото) - фото 3

200px-Franciszek_Ksawery_Branicki 2

200px-Franciszek_Ksawery_Branicki 2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...