16:30, 5 липня 2016 р.

Завтра - свято Івана Купала

В ніч з 6 на 7 липня відзначається Івана Купала - давнє українське свято. Сьогодні воно асоціюється з нічними гуляннями, ворожбою та стрибками через вогнище. Однак, його коріння і значення набагато глибше.

Як свідчать історики, наші далекі предки відзначали в такий спосіб літнє сонцестояння (за старим стилем, Івана Купала припадало на 24 червня). Подібні традиції мали і предки інших європейських народів: німців, чехів, австрійців, болгар, поляків і т.д. 

За традицією, основні святкові заходи відбувались на березі річок та інших водойм. Традиційним атрибутом святкування є купальське вогнище, через яке стрибає молодь. В давнину люди вірили, що вогонь очищає і сприяє міцним стосункам пар.

Також популярними є купальські гадання, коли жінки сплавляють вінки зі свічками за течією річки. Вважалося, що так дівчина може знайти собі пару.

Після хрещення Русі свято також християнизувалося. Язичницькі ритуальні купання стали пов'язувати з обрядом хрещення, а саме свято - з іменем святого Іоанна Хрестителя, який "купав" Ісуса під час хрещення. Власне, назвала "Іван Купала" і є народною інтерпретацією імені святого Іоанна Хрестителя.

Також існує популярна версія, за якою це свято було присвячене богу Купалу. Однак, історики не знайшли жодних підтверджень цієї теорії. Ім'я божества Купали з'явилось у Густинському літописі 17 століття внаслідок помилки, а вже звідти перекочувало у популярну літературу.

У Білій Церкві купальське свято проходитиме у парку Шевченка з 16:00. В програмі свята - фестиваль вуличної їжі, турнір з пляжного волейболу, майстер-клас із соломоплетіння Лесі Колосенко, конкурс вінків та інші розваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #свято #традиції #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...