• Головна
  • Які фірми ремонтують Білу Церкву?
17:13, 28 липня 2016 р.

Які фірми ремонтують Білу Церкву?

Які саме підприємства отримують бюджетні кошти на ремонтні роботи у Білій Церкві? Це питання неодноразово задавалося міському голові Геннадію Дикому. Нарешті завісу таємниці трохи підняли громадські активісти. Про те, як розподіляє кошти відділ капітального будівництва БМР, вони розповіли на прес-конференції, яка пройшла 28 липня.

Протягом першої половини 2016-го відділ капітального будівництва БМР виділив близько 19 млн грн на ремонтні роботи у місті. Такі дані озвучив Гліб Канєвський, активіст Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», спираючись на дані власного моніторингу.

За даними Канєвського, на даний момент контракти на суму понад 100 тис. грн отримали 15 підприємств. Дослідивши дані Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, активісти склали рейтинг фірм, які отримали кошти з міського бюджету Білої Церкви.

Інфографіка

Інфографіка

Найбільше коштів – 4,3 млн грн – відділ капбудівництва перерахував «Білоцерківському шляхово-експлуатаційному управлінню», яке пов’язане з родиною бізнесмена Костянтина Єфименка. Друге місце посіло підприємство «Велфарм», яке також займається ремонтом доріг (3,4 млн грн). На третьому місці – ТОВ «Білоцерківтеплоенерго», яке отримало 3 млн грн на реконструкцію засобів обліку води та тепла. Це підприємство активісти пов’язують з Олександром Подольським, депутатом БМР від «Опозиційного блоку».

Підприємство «Білоцерківрозоптторг» отримала з бюджету 1,8 млн грн на ремонт тротуарів та дитячих садочків («Калинка», «Ясочка», «Червона Шапочка»). Як зазначив Канєвський, директор цього підприємства Іван Павленко свого часу намагався пройти до БМР від «Опозиційного блоку».

Близько 1 млн грн отримало ТОВ «Iнжинiринг плюс» на ремонт житлових будинків, дитсадків та каналізації. За даними руху «Під контролем», у 2010-2013 рр. компанію очолював Дмитро Поліщук – нині депутат БМР від «Самопомочі». Близько півмільйона грн на ремонт ліфтів отримало ТОВ «ТОТУС сервіс», яке пов’язують з Володимиром Баранніком, який колись очолював депутатську комісію з питань ЖКГ. За даними активістів, більше 260 тисяч грн отримало підприємство «Мебітар», директором якого (згідно декларації) є Анатолій Гончар, депутат БМР від «Самопомочі».

Найбільше питань у активістів викликали нещодавно створені компанії, а саме «БЦ Атлантбуд» (заснована у 2015-му) та ТОВ «БУД ВЕСТ-БЦ» (створене 4 місяці тому). Разом вони отримали з бюджету понад 1 млн грн на ремонт шкіл, дитсадків та дороги по вул. Логінова.

Як розповів Канєвський, в системі закупівель Prozorro даних про всі ці закупівлі відділу капітального будівництва нема. Втім, довести факти корупції активістам поки що не вдалося. «Чи є тут щось протизаконне? З офіційних джерел, я вам одразу скажу, нічого протизаконного тут нема» - каже Канєвський. Порушення закону можна буде довести тоді, коли буде встановлено факт невиконання фірмами оплачених робіт.

В середині серпня активісти планують розпочати перевірки об’єктів, на яких мали виконуватись ремонтні роботи. Активісти закликають білоцерківців долучатись до перевірок. «Якщо ремонту насправді нема, слід викликати поліцію. І тоді вже поліція відкриватиме кримінальну справу і вивчатиме укладені з підприємствами угоди» - розповів Канєвський.

«Корупцію можна довести лише в тому випадку, коли гроші сплачені, а роботи не виконані» - визнає Канєвський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #бюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...