• Головна
  • Банківська криза та інфляція: Нацбанк відзвітував про роботу за 2016 рік
07:00, 3 березня 2017 р.

Банківська криза та інфляція: Нацбанк відзвітував про роботу за 2016 рік

В склад ради НБУ увійшли члени правління, керівники українських банківських асоціацій, представники Верховної ради, голова національної комісії з фондового ринку та цінних паперів.

Богдан Данілішин, голова ради відзначив, що Національний банк у минулому році мобілізував всі свої можливості і виконав головне завдання, незважаючи на всі фінансові та економічні труднощі країни.

У 2017 році перед Національним банком стоїть багато завдань, але основними залишаються наступні:

- Сприяння економічному зростанню;

- Забезпечення стійкості всієї банківської системи;

- Досягнення цінової стійкості.

На думку Богдана Данілішина, завдяки приросту в 2016 році реального ВВП на 2,2% , можна говорити про ймовірність економічного зростання в наступному році. Національний банк відновлює цінову стабільність і виконує свої основні функції.

Рівень споживчої інфляції узгоджується з цільовими орієнтирами, в 2016 році показник інфляції знизився до встановленого значення.

Рада НБУ констатував факт банківської кризи в 2016 році, і підтвердив скорочення кількості діючих банків в Україні з 117 до 96.

Як відзначили в прес-релізі НБУ, націоналізація ПАТ КБ «Приватбанк» не дала очікуваної можливості вирішення деяких проблемних питань головного банку країни, але посприяла їх локалізації.

Внаслідок триразового зростання дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами, в минулому році різко погіршився поточний рахунок платіжного балансу (з -0.2 млрд. Доларів США до -3.4 млрд. дол. США). Низький рівень суверенного рейтингу України і зовнішній борг зумовлюють ймовірність залежності від зовнішніх позик, зокрема від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Поступове підвищення тарифів на послуги ЖКГ і на електроенергію трохи стабілізували фінансовий стан суб'єктів, що надають ці послуги. Також підвищення тарифів дозволило зменшити залежність державних і місцевих бюджетів від внутрішніх позик. Ризики уповільнення реформування ще залишаються, навіть незважаючи на досягнуті цільові орієнтири грошової та кредитної політики в минулому році. Також представники ради НБУ відзначили існуючі ризики зростання інфляції в 2017р. внаслідок росту інфляції в промисловості і відновлення споживчого попиту.

Ризик девальвації гривні в 2017 році залишається високим навіть, незважаючи на деяку стабілізацію на валютному ринку в 2016р. Це пов'язано зі структурними недоліками економіки в цілому і зовнішньої нестабільності.

Національний банк України стимулював зміцнення гривні купуючи іноземну валюту для поповнення міжнародних резервів в ситуаціях, коли на міжбанківському ринку пропозиція іноземної валюти перевищувала попит.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#звіт #криза #інфляція #банківськакриза
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...