• Головна
  • Які умови праці для українців в різних регіонах країни
15:54, 2 березня 2017 р.

Які умови праці для українців в різних регіонах країни

У східних регіонах України люди працевлаштовані краще, ніж в західних

Згідно з соціальними дослідженнями практично третина українців працює вище встановленого робочого часу, з них 38% роблять це безкоштовно. Жінки, на відміну від чоловіків, рідше обзаводяться другою роботою.

В яких регіонах працевлаштованих більше?

Серед 1580 опитаних, працюючих в різних частинах країни, в віці від 18 до 65 років, працюють за наймом 88%, решта мають офіційне працевлаштування. На Сході України працюючого населення найбільше (близько 67%), найменше на Заході (близько 57%). Як стверджують експерти, така тенденція пов'язана з різним рівнем економічного розвитку регіонів. На Сході України зосереджена велика кількість виробничих підприємств і добре розвинена інфраструктура, багато міст-мільйонників, тому зарплати тут вище і вище рівень офіційного працевлаштування. На Заході ситуація трохи інша, тут менше робочих місць, зарплати нижче, а більшість місцевих жителів підробляє в сусідній Польщі чи Словаччині.

Серед усіх опитаних, жінки частіше є безробітними (близько 43%) ніж чоловіки (близько 36%). Цьому сприяють деякі моменти:

- Після 40 років жінкам складніше влаштуватися на роботу;

- Через вагітність і відпустки по догляду за дитиною жінки випадають з трудової статистики;

- В студентський час дівчата рідше працюють ніж хлопці.

Які умови праці для українців в різних регіонах країни, фото-1

В яких умовах працюють?

Найчастіше опитані скаржаться на стреси, пов'язані з роботою.

Багато  хто задоволені комфортними умовами праці, температурою і освітленням на робочому місці, відсутністю шуму. Половина всіх опитаних відзначили стреси і постійну напругу на роботі.

Як відзначають експерти, така напруга може бути пов'язана з понаднормовою роботою, яка часто не оплачується роботодавцями. Так відбувається через те, що роботодавці націлені на результат, а не на сам процес роботи. Переробки компенсуються частіше на рівні домовленостей. Наприклад, якщо працівник затримався, йому можуть дозволити взяти позаурочний вихідний. Дуже рідко українські роботодавці доплачують за просиджування на роботі.

Жителі сіл і жінки часто працюють неповний робочий день. Чоловіки ж працюють в нічний час частіше жінок в два рази.

А коли ж відпочивати і розвиватися?

47% опитаних українців вірять в те, що, якщо будуть більше старатися, можуть отримати більше грошей. Однак 46% дотримуються абсолютно протилежної думки.

У західних компаніях своїх працівників часто нагороджують за роботу поїздками. У нашій країні найголовніша мотивація для працівників - це вчасно виплачена і висока зарплата.

Більшість опитаних респондентів (52%) змогли збалансувати особисте життя з роботою, 37% часу на сім'ю не вистачає і лише 4% хотіли б приділяти більше часу на свою кар'єру. Працюючі батьки найчастіше відзначають відсутність додаткового часу для дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#працевлаштованівУкраїні #умовипраці #врізнихрегаонах #Україна #працевлаштування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...