«Місто  Професій» – національний мандрівний проект, який в рамках одного заходу в окремому населеному пункті  дозволяє дітям спробувати себе у різних професіях. Проект забезпечує дітей та їхніх батьків безпечним та цікавим освітнім досвідом, який у майбутньому стане у пригоді при вирішенні питань профорієнтації та виборі професії.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

На один день у центрі міста розгортається імпровізоване містечко. При вході до нього кожна дитина віком від 2 до 15 років, яка хоче взяти участь у заході, отримує паспорт, короткий інструктаж про правила участі у заході, карту представлених професій і йде «влаштовуватись на роботу». Отримавши короткий майстер-клас від дорослих професіоналів, дитина виконує завдання. Після сумлінної роботи вона отримує відповідний запис в паспорті та, як і в реальному житті, зарплатню в грошах, дійсних лише на території «Міста Професій» – гривниках.  Заробивши певну суму гривників, дитина може витратити її в крамничці «Міста» на власний розсуд – на солодощі чи канцтовари.

ЯКІ ПРОФЕСІЇ МОЖНА СПРОБУВАТИ

Список професій може трохи змінюватися залежно від міста чи селища. У «Місті Професій»  можуть бути представлені  наступні спеціальності: поліцейського, криміналіста, рятувальника, вогнеборця, кінолога, вибухотехніка, інспектора ДАЇ, лікаря, соціального працівника, дантиста, садівника, лісоруба, будівельника, продавця-консультанта, перукаря, письменника, розпорядника на весіллі, автомеханіка, агронома, ветлікаря, ді-джея, автослюсаря, продавця, артиста, банкіра, кухаря, актора, моделі, журналіста тощо. Список професій розширюється з кожним роком.

 
ЩО САМЕ БУДУТЬ РОБИТИ ДІТИ

Виконувати справжню дорослу роботу під наглядом та з допомогою дорослих спеціалістів (гасити полум’я, надавати медичну допомогу, вчитись у поліцейських ловити злодіїв та розпізнавати підробки, пиляти дрова, міняти колесо автомобіля та багато іншого) або комунікувати одне з одним (брати інтерв’ю,  робити зачіски, бути в ролі хореографа чи викладача йоги, обслуговувати клієнтів в якості продавця чи консультанта і т.д.) За добре виконану роботу діти отримують зарплатню  у гривниках. Команда «Міста Професій» – і організатори, і представники професій  – дбають про те, щоб жодна дитина не залишилася поза увагою і отримала максимальний корисний та позитивний досвід від участі в проекті.