У переддень Різдва запрошуємо на відкриття виставки сучасного сакрального мистецтва – першої експозиції в новій мистецькій галереї «Бункермуз» у Білій Церкві.

Роботи, запропоновані до огляду, створювалися українськими та польськими митцями упродовж Міжнародних пленерів іконопису на Волині «Замлиння», котрі відбуваються щороку з 2011. Організатори пропонують теми для розмірковування – «Примирення», «Милосердя», цього року – «Визволення».

За ці 9 років відбулося вже понад 75 попленерних зустрічей мистецтва з глядачами. Замлинівські ікони дуже тепло приймають відвідувачі галерей, музеїв, будинків культури у селах, містечках, великих міст України та Польщі, проте у Білій Церкві проєкт гостює вперше.

Зануритися у споглядання образів на стінах і у власній свідомості допоможе ембіент з елементами духовної музики - спеціальний музичний супровід, який підготував наш особливий гість зі Львова, саундпродюсер, і джазмен MANU

Реалізація духовно-мистецького проєкту здійснюється через діалог українських і польських інституцій: це Генеральне консульство РП в Луцьку, Волинська організація НСХУ, Інтеграційний центр Карітас в Замлинні, Львівська національна академія мистецтв, а також кафедра україністики Варшавського університету.

Символічно, що у цей зимовий і піднесений передсвятковий час білоцерквівці зможуть відчути тепло сакрального живопису – за кожною з робіт б’ється гаряче серце митця.