Українцям влітку доведеться платити за опалення: виростуть рахунки навіть з субсидією

Нагадаємо, нещодавно Україна підписала нову угоду з МВФ про співпрацю. В результаті наша держава отримала черговий кредит і взяла на себе ряд зобов'язань, під якими підписалися як члени уряду, так і президент.

Вже з серпня в Україні введуть абонентську плату на опалення. Українці будуть вимушені платити за тепло практично цілий рік. Портал 04563.com.ua з'ясував, коли і скільки українцям доведеться заплатити за новими правилами.

Абонентська плата на опалення

Для деяких міст України абонплата на опалення не виявиться нововведенням. Розділили тариф на тепло вперше у Львові у 2006 році. Як пояснили городянам, для того щоб утримувати інфраструктуру гроші потрібні цілий рік. Абонентська плата - це фактично кошти на утримання труб і всієї системи розподілу. У неопалювальний сезон львів'яни платять за абонплату 26,3 гривні.

Згідно з меморандумом з МВФ, всі українці будуть платити за двома тарифами. Як говорітся в документі, буде застосований спеціальний тариф на розподіл газу і опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці.

Те, як зміниться тариф на опалення, і якою буде абонентська плата ми зможемо дізнатися, коли НКРЕКУ виберуть методологію для розрахунку. Так, вартість транспортування і поставки в тарифі "Київенерго" становить близько 9%. Якщо тариф буде розділений на дві складові, абонплата складе близько 100 грн. за Гкал.

Скільки будемо платити за газ

Абонентську плату і на газ, і на опалення планують ввести вже цього літа - до кінця серпня. Сума абонплати на газ буде залежати від типу лічильника і міської інфраструктури. У більшості українців встановлені газові лічильники G4 (вони враховують 85% від усього обсягу споживання). У НКРЕКУ підрахували: кияни з таким приладом обліку заплатять абонплату в 67,2 гривні, без лічильника - 44,8 гривні. Середня по Україні абонплата складе - 90 гривень.

Навіть з субсидією платити доведеться більше

Як зазначили в меморандумі з МВФ, вже до кінця липня цього року будуть переглянуті параметри системи субсидій та відкоректовані соціальні норми в непікові місяці протягом опалювального сезону. Таким чином будуть обмежені витрати на субсидії до 47 мільярдів гривень.

Наступний опалювальний сезон українцям обійдеться дорожче. По-перше, вже скорочені норми споживання газу на опалення з 5,5 до 5 кубів на один квадратний метр (а субсидія нараховується тільки на норму), по-друге, для тих українців, хто самостійно опалює житло, субсидія буде покривати витрати на тепло тільки з 15 жовтня по 15 квітня. Фактично, наступний опалювальний сезон буде скорочений на один місяць. Якщо опалювати будинок або квартиру раніше 15 жовтня або закінчити не пізніше 15 квітня, за використані енергоресурси доведеться платити по повній ціні.

Якщо уряд, згідно з меморандумом МВФ, знову перегляне нормативи, розмір субсидії буде скорочений, а суми в платіжках українців – знову виростуть.

Читайте інші новини на нашому сайті.