Вікно життя.

За останній час, починаючи з 2005 року в Білій Церкві було зафіксовано 19 випадків коли жінки залишали або підкидували новонароджених дітей в різних куточках містах. Всі діти були знайдені а 18 з них вже мають нову родину. Тому для збереження життя немовлят було відкрито «Вікно життя» в пологовому будинку. Батьки, для яких дитина є не бажаною, зможуть цілком анонімно залишити її у віконці, де новонароджені дитині буде надана необхідна допомога.

Так, дитина з неблагополучних сімей получить все необхідне, а матері не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Також, в перші два місяці перебування дитини у медичному закладі, є можливість для батьків повернути дитину назад, після того як зможуть довести своє батьківство. Ініціатором такого віконця виступила депутат Київської обласної ради, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів, завідуючої терапевтичним відділенням міської лікарні №2  Наталії Бігарі.

Таких вікон в нашій країні було одинадцять а з Білою Церквою вже дванадцять. Такими кроками ми боремось з наслідками, а головне завдання це попереджати та проводити більше роботи з молоддю, попереджати не бажану вагітність, давати їм зрозуміти, що народження дитини це велика відповідальність. Тому в цьому напрямку треба працювати ще більше на всіх рівнях, аби таких випадків, як відмова від дитини, ставало як умога менш. А з такою низькою народжуваністю на сьогоднішній момент, збереження  маленького життя стає чи не головним завдання.

В останній час в новинах ми фіксуємо багато злочинів проти дітей, з останніх це жахливий та трагічний випадок в Києві, де мати залишила своїх дітей на сім днів у квартирі. Тому можливо краще для діток буде саме таке віконце, через яке вони зможуть найти кращу родину а ніж мати людей яким вони байдужі. Можливо да таких питання треба підходити з різних куточків, а приймати рішення повинні спеціальні державні установи.