Останнім часом великою популярністю користуються римські штори. Вони представлені в широкому асортименті видів, тому кожен зможе легко підібрати свій особливий варіант, який зможе гідно підкреслити оформлення кімнати або поставити яскравий акцент в інтер'єрі http://windecor.com.ua/product-category/rimskie-shtoryi/Купити римські штори можна в будь-якому місті, а також в інтернет-магазинах, але щоб вони прослужили якомога довше, потрібно знати, як за ними доглядати?

Правила прання тканинних римських штор

Перед початком прання римських штор з тканини їх знімають з карниза. Вертикальна чистка, яку іноді можна застосовувати, в цьому випадку не підійде і все тому, що може відбитися на формі тканинних полотен. Ось кілька порад тим, хто хоче самостійно вдома випрати римські штори і не зіпсувати їх зовнішній вигляд.

Перед початком прання полотно потрібно замочити в теплому мильному розчині. Це дозволить прискорити процес розчинення плям і не зіпсувати фактуру матеріалу. Мильний розчин готується з порошку тільки без додавання відбілювачів із застосуванням теплої води. Склад розлучається в пластиковому тазику, куди і замочується на одну годину штора. Застосовувати відбілювачі заборонено! У процесі замочування не варто намагатися відтерти окремі плями.

Якщо є час, краще вибрати ручну чистку. Вона в будь-якому випадку виявиться м'якше, ніж найделікатніша машинна обробка.

При виборі машинного прання важливо встановити делікатний режим і задати температуру води, не вище 30-40 ° С. Віджимання неприпустимий!

Незалежно від виду прання після маніпуляції потрібно ретельно прополоскати виріб вручну. Миючі засоби повинні бути повністю вилучені з поверхні фіранок, інакше залишаться плями або кольорові розводи.

Штори краще не віджимати, потрібно дочекатися, коли з них стече вода, і вивісити полотна ще вологими. Головне - вчасно змонтувати конструкцію і розподілити всі рейки по місцях, тоді форма полотен не постраждає.

Порада. Якщо тканина досить щільна, то уникнути її прасування можна, якщо перед машинної пранням помістити полотно в спеціальний мішечок. На якість чистки він не впливає, а от від додаткових ушкоджень захистить.

Дотримання перерахованих правил дозволить надовго зберегти привабливість улюблених фіранок. При правильному ставленні навіть догляд за римськими шторами, використовуваними на кухні, не приноситиме багато клопоту. Основне правило - не затягувати з чищенням, інакше бруд в'їсться так глибоко, що вже ніщо не допоможе. Зручне розташування полотен дозволяє регулярно їх обробляти сухою м'якою щіткою або пилососом, хорошим рішенням може стати застосування отпарівателя.