Автономна каналізація в будинку – одне з питань першої необхідності, і найкращим варіантом буде пристрій каналізації автономного типу. Будучи досить складною інженерною системою, автономна каналізація приватного будинку на форумах надто вже рідко обговорюється у всіх тонкощах, тому в даній статті ми з радістю заповнимо необхідні пробіли.

Автономна каналізація для котеджу являє собою складну систему з різноманітних труб, сантехнічних приладів, вузлів і переходів. При цьому монтаж автономної каналізації поділяється на два головних етапи – монтаж внутрішньої і зовнішньої її частин. Потрібно з самого початку зрозуміти, в який момент їх зведення буде найбільш оптимальним. Так, розводка внутрішній частині проводиться, як тільки встановлена коробка будинку, щоб не звести нанівець облицювальні роботи в стінах будинку.

Дещо по-іншому йдуть справи з септиком – спеціальним локальним очисним спорудженням, "серцем" зовнішньої частини каналізації. Септик можна встановлювати і до зведення фундаменту. Тоді слід заздалегідь визначитися з глибиною залягання та місцем виходу водовідвідної труби, розрахувати, де буде краще всього встановити станцію, що очищає стічні води, і провести монтаж каналізації. Якщо будинок вже побудований, доведеться міняти готовий ландшафт ділянки, розкопуючи котловани і траншеї.

Поетапний монтаж автономної каналізації

Визначившись з речами загального характеру з приводу автономної системи каналізації котеджів, саме час зануритися в тонкощі. Отже, який же порядок установки?

Труби з ПП або ПВХ, класичного сірого кольору, прокладаються під нахилом до 5 градусів, або інакше – 1-3 см на один погонний метр.

За допомогою розтрубних з'єднань, труби стикуються між собою. У разі приєднання до стоку більш ніж одного сантехнічного приладу, використовуються трійники або ревізії.

Після того, як ви встановите внутрішній трубопровід, ванна, раковина, унітаз приєднуються до нього. З'єднуються вони за допомогою труб і між собою.

Після того, як встановлений на підлогу унітаз фіксується на сантехнічних саморізах, необхідно з'єднати його з фасонними елементами труб.

За допомогою відводів до унітазу під'єднується 110-міліметрова стічна труба, підведена заздалегідь.

Якщо установка автономної каналізації відбувається в будинку, що має кілька рівнів, з сантехнікою на кожному поверсі, в такому будинку обов'язковий фановий стояк. Труба повинна бути міцною і надійною.