У світі відбувається постійне виснаження традиційних джерел енергії. З'явилася нагальна потреба у пошуку альтернативних джерел отримання теплової енергії. Прогресивним устаткуванням, яке здатне використовувати енергію з відновлювальних джерел для отримання теплової енергії є теплові насоси, число яких у світі з кожним роком зростає. За приблизними підрахунками в світі встановлено приблизно сто мільйонів теплових насосів. Таке обладнання широко використовується у Японії, європейських країнах, США. Ці країни мають певні будівельні норми, що передбачають обов'язкове використання такого обладнання при зведенні нових будівель.

На сьогодні тепловий насос являє собою екологічно чисту й безпечну систему опалення. В цьому універсальному приладі об'єднані опалювальний котел, джерело гарячого водопостачання й кондиціонер. Завдяки тепловим насосам використовується поновлювальна низькотемпературна енергія довкілля (води, землі сонця, повітря). Сімдесят п'ять процентів необхідної для обігріву або охолодження будівлі енергії надає навколишнє середовище. Решту – двадцять п'ять процентів складає електрична енергія, що витрачається на забезпечення роботи пристроїв теплового насоса: циркуляційних насосів, компресорів. Для вироблення десяти кіловатів теплової енергії затрачується два з половиною кіловати електричної. Тепловий насос є самим економним теплотехнічним устаткуванням для організації системи опалення та гарячого водопостачання. Принцип дії обладнання нагадує роботу холодильника, що діє навпаки. Зовнішнє джерело віддає тепло, яке передається воді для опалення та гарячого водопостачання. Сонце влітку нагріває землю. Взимку тепло, що накопичилось в ґрунті передається теплоносію, що не замерзає (пропиленгликою), який циркулює в зовнішньому контурі труб з пластику. Температура ґрунту на глибині біля десяти метрів завжди не нижча за плюс десять градусів. Різниця температур використовується для забору надлишкового тепла, яке йде на обігрів приміщень. Теплоносій із зовнішнього контуру, проходячи через випарник (теплообмінник), всередині теплового насоса передає тепло у внутрішній контур пристрою, що заповнений хладагентом (фреон R407C). Хладагент закипає, й переходить в газоподібний стан, далі він потрапляє в компресор де він стискається. Стиснення пари супроводжується виділенням тепла й підвищенням температури рідини. Нагрітий хладагент надходить в конденсатор де й відбувається процес передачі теплової енергії в контур споживання тепла. Після віддачі тепла системі опалення хладагент, проходячи крізь дросельний вентиль, знову стає рідким. Він втрачає температуру й повертається у випарник. Цикл знову повторюється. Більш детальна інформація про теплові насоси розміщена на інтернет ресурсі http://www.bsv.kiev.ua компанії БСВ. Спеціалісти підприємства безкоштовно виконують розрахунки тепловитрат, надають рекомендації щодо вибору й застосування теплових насосів. Компанія має великий досвід у виконанні монтажних робіт по встановленню такого обладнання. В роботі використовуються прогресивні технології.

До переваг використання теплонасосів можна виділити екологічність й безпечність в роботі, універсальність (забезпечується обіграв приміщень та гаряче водопостачання, можлива робота в режимі кондиціонування). Робота обладнання повністю автоматизована. Обладнання просте у використанні, не потребує дозволів при підключенні. Термін експлуатації теплових насосів досягає двадцяти – двадцяти п'яти років.