Поради, як безпечно здійснити купівлю та оренду квартир в Білій Церкві

Придбання чи оренда квартири завжди пов’язана з багатьма складними моментами, які виникають при виборі об’єкту і підписанні документів. Але попередній аналіз можливих нюансів, пов’язаних з оформленням права власності чи оренди житла, дозволить уникнути їх у подальшому. Оскільки будь-яка операція з нерухомістю пов’язана з ризиками, необхідно ретельно обмірковувати кожний крок, щоб прийняти єдине вірне рішення.

«Юридична чистота» житла

При купівлі об’єкту в Білій Церкві потрібно звертати увагу на багато факторів, які допоможуть запобігти можливе потрапляння на шахраїв. Краще звертатися до агентств нерухомості з великим досвідом. На сторінці цього порталу https://100realty.ua/realty_search/apartment/sale/t_302149/cur_3/kch_1 можливо знайти варіант, який задовольнить за ціною, районом і іншими вимогами.

Після підбору квартири спеціалістами агентства, об’єкт потрібно перевірити за наступними критеріями:

  1. Відсутність прописаних осіб.

При оформленні угоди з придбання житла всі раніше зареєстровані особи зобов'язані пройти процедуру зняття з реєстрації місця проживання. Обов’язково необхідно упевнитися, чи не були виписані неповнолітні особи без дозволу опікунської ради, засуджені, які тимчасово перебувають у місцях позбавлення волі, ін. Оскільки дана категорія громадян має законне право на нерухомість, тому в подальшому угода буде визнана незаконною.

  1. Перепланування.

У разі покупки квартири з переплануванням, упевнитися у законності її виконання. Для цього потрібно перевірити техпаспорт, а також відповідність даних БТІ реальному плануванню.

Для вибору квартири з певним плануванням потрібно перейти на сайт, де існує можливість відсортувати об’єкти за кількістю кімнат та вартістю.

  1. Житло, яке продається, було успадковане власником.

Краще перевірити наявність усіх документів, на підставі яких об’єкт є власністю (заповіт чи успадкування за законом). Потрібно дізнатися, чи немає інших осіб, які не вступили у спадок. Перевірити даний факт дуже складно, тому при оформленні договору купівлі краще зазначити окремим пунктом обов'язок продавця передати частину коштів іншому спадкоємцю (у разі настання такої ситуації).

  1. Наявність обтяжень.

Перед передачею завдатку необхідно дізнатися, чи немає яких-небудь заборон на продаж об'єкта. Наприклад, житло може бути заставним або перебувати під арештом. Якщо заборона є, потрібно зазначити в договорі, що до моменту підписання угоди власник зобов'язується її зняти.

Також ріелтори рекомендують вказувати точну суму в договорі, за яку купується квартира. У разі зазначення заниженої вартості об'єкта для сплати меншої суми податків, при розірванні договору буде повернута тільки зазначена сума коштів.

Правила орендування квартири без ризиків

Щоб вигідно і безпечно зняти житло, краще звернутися до перевіреної бази агентства https://100realty.ua/. Клієнт зможе знайти для себе оптимальний варіант у будь-якому районі Білої Церкви. Для цього необхідно повідомити ріелтора відносно побажань щодо:

 • тривалості оренди;
 • кількості кімнат;
 • максимальної вартості житла за місяць проживання, на яку згоден клієнт;
 • облаштованості;
 • рівня умов проживання та іншого.

Краще не шукати житло за сумнівними оголошеннями, а одразу звертатися до фахівців, які допоможуть підібрати об’єкт і правильно оформити необхідні документи.