До способів захисту вікон від сонця багато власників квартир і будинків вдаються в основному в літню пору року. Коли, такі довгоочікувані промені сонця взимку, влітку вносять дискомфорт у наші оселі, заважаючи вранці спати, а вдень сховатися від літньої спеки.

Самим патріархальним і в той же час популярним і в наш час для захисту від сонячних променів застосовуються штори і фіранки. Фіранки і штори захищають від сонця, протягів і поглядів. А за цим посиланням пропонуємо обрати різновиди жалюзі та віконних ролетів.

При обранні штор головне правильно підібрати матеріал, щоб вони були щільними і в той же час відмінно вписувалися в інтер'єр приміщення. Хоча вони мають і деякі переваги, наприклад, їх можна розсунути в разі відсутності променів сонця, тобто в похмуру погоду.

Існує кілька видів популярних штор і фіранок, що захищають приміщення від спеки і створюють затишок в приміщенні:

- всім полюбилися штори з тюлем.

- штори італійські, що не розсуваються повністю.

- штори з підкладкою, які не вигоряють і добре затримують сонячні промені.

Однак, штори і фіранки мають один суттєвий недолік: вони накопичують пил і вимагають періодичної прання що, природно, відсутня при використанні дзеркальних плівок.

Однією з різновидів жалюзі і штор є римські штори, які виготовляються з дуже щільної тканини, яка не тільки ефективно захищає приміщення від сонця, але і відмінно вписується в будь-який інтер'єр.

Встановлювати римські штори можна як на стіну, так і в стелю або у віконний отвір.

По суті - це штори, але складаються як жалюзі в красиві складки, ширина яких регулюється індивідуально. Вони також «страждають» загальним недоліком для всіх штор, тобто накопичують пил, проте, легко стираються і гладяться.

Рулонні штори при необхідності можна зібрати в рулон і також розправити, коли сонячні промені особливо активні, а також захистять вас від небажаних поглядів сусідів. Матеріал штор крихкий і тому пил з них можна видалити тільки за допомогою пилососа або сухої ганчірки. Застосування жалюзі для захисту вікон від сонця виправдано в тому випадку, якщо ви ще не вирішили який з вищеописаних способів вам підходить. Матеріалом для жалюзі може бути використаний бамбук, пластик, дерево і тканина.

Жалюзі дуже зручні у використанні, мобільні і швидко виявляють свої властивості: коли потрібно вікна захищені від сонця і в той час коли сонця немає відкривають доступ до денного світла. Крім того, навіть в той момент коли жалюзі повністю закриті приплив повітря все одно присутній.