Третина часу, яке проводить людина уві сні, говорить про значущість цього стану для організму. Особливо це стосується дітей та підлітків. Зростаюча людина потребує повноцінного відпочинку. Тому односпальні ліжка, їх якість і характеристики є важливими складовими для здорового сну.

Перш ніж купувати меблі, необхідно визначитися з деякими пріоритетами. Однозначно, на першому плані це має бути зручне ложе, причому з ортопедичним ефектом, щоб навантаження на хребет під час сну розподілялася правильно.

Існують ще параметри, які необхідно врахувати. Це стиль інтер'єру, вік, функціональність, анатомічні особливості, вага, зріст; матеріал, з якого виготовлена ​​ліжко,

матрац (правильний вибір матраца грає визначальну роль).

Стилістичне оформлення і матеріали

Сучасний меблевий ринок пропонує величезну кількість моделей, практично на будь-який смак. Ліжка односпальні - один з найбільш затребуваних продуктів. Особливою популярністю користуються ліжка з ящиками. Вони додають елемент функціональності. У них можна розмістити постіль, іграшки, речі. Для невеликих кімнат це справжня знахідка. Шухляди внизу ліжка можуть бути присутніми в будь-якої моделі, незалежно від стилістики і матеріалів. Вони роблять його практичним.

Якщо приміщення оформлене в класичному стилі, то підійдуть односпальні ліжка з дерева або МДФ панелей з тисненням. Для маленьких принцес можна додати завіси або невеликий балдахін.

Дітям до 13 років виробники пропонують безліч варіантів. Велика частина з них цілком бюджетна, але від цього не менш приваблива. Такі моделі підходять для кімнат з різним дизайном. Цей модельний ряд універсальний. Діти і підлітки зможуть підібрати те, що їм більше припаде до смаку.

Основними матеріалами для виготовлення є ламінована плита і панелі МДФ. Існує кілька помилкова думка, що дерев'яні ліжка більш екологічні. По-великому рахунку, різниця в тому, що для виготовлення таких виробів йде цілісний масив дерева. В основу ДСП і МДФ йде пресована дерев'яна стружка, виготовлена ​​за різними технологіями з пластиковим або плівковим покриттям. Ціна ж відрізняється істотно.

Існують основні види односпальних ліжок. Звичайні односпальні ліжка. З двома або однією боковиною. Попитом користуються моделі з шухлядами для зберігання. Це можуть бути висувні конструкції або орні.

Односпальне ліжко з підйомними механізмами. В цьому випадку піднімається верхня панель з матрацом, внизу знаходиться містка велика ніша.