Зараз вже неможливо уявити життя без синтетичних матеріалів. У побуті вони всюди: вони міцні, легкі, довго служать і дешеві. При цьому ціна часто головний аргумент, коли мова йде про покупку меблів. Проте, якщо запитати кожного з нас, якій шафи, стільцям чи столу віддамо перевагу поставити вдома, якщо зможемо дозволити собі все, що захочемо, відповімо: звичайно з натурального дерева. Чому ж ми продовжуємо купувати меблі в Білій Церкві з пластика і стружки, змішаної з синтетичними смолами. Спробуємо розібратися.

Натуральні відтінки деревини приємні оку, сама текстура дерева змушує нас довго розглядати химерні візерунки, заспокоюючи і умиротворяти. Недарма ж ненатуральні матеріали імітують дерево, намагаючись повторити колір і малюнок натуральної деревини. І потім, до дерева приємно торкатися, воно пахне лісом, - все це створює особливий затишок в домі і ми, самі того не помічаючи, прагнемо додому, щоб відпочити від суєти міста. Нам подобаються дерев'яні меблі, тому що вони живі, так само як нам подобаються живі квіти.

Сьогодні наука може пояснити, чому ми відчуваємо щось як приємне або подразнююче. Так відомо, що дерево, навіть будучи побудованим, виділяє фітонциди - речовини, які знезаражують повітря, нейтралізують алергени.

Крім того, деревина здатна вирівнювати мікроклімат в приміщенні. За рахунок своєї структури вона підтримує постійну вологість, необхідну для гарного самопочуття і вбирає токсичні речовини і запахи.

Правда все це відноситься до нелакованих меблів або меблів, оброблених спеціальними "дихаючими" складами. Лак хоч і захищає поверхню від пилу і бруду, але закупорює пори дерева.

Головне, звичайно, від чого залежить наш вибір - це ціна. За рахунок використання у виробництві меблів деревних відходів - стружок, тирси, навіть пилу, а також синтетичних клеїв і лаків, кінцеву вартість можна зробити значно нижче. Ці матеріали дійсно бувають досить дешевими. Але, якщо купувати меблі з відходів хорошої якості, особливо привезених з країн, де екологічні стандарти вищі, ми побачимо, що вона зовсім не дешевше, ніж з натурального, але російського дерева.

Друге - це термін експлуатації. Як правило, квартири обставляються надовго і природно думати про те, щоб шафи, столи і двері не приходили в непридатність за кілька років. При цьому, нам не хочеться витрачати багато сил на догляд за ними, мити, чистити або перефарбовувати. Здається, що за пластиком доглядати легше, але зовсім не обов'язково.