На всіх промислових і ремонтних підприємствах, де по ходу технологічного процесу потрібно піднімати, опускати та переміщувати важкі габаритні вантажі, використовуються для цих цілей найрізноманітніші підйомно-транспортні машини. При цьому одним з найпоширеніших видів таких машин є крани мостового типу з граничною вантажопідйомністю від 1 до 20 тонн.

кран мостовой

Варто відзначити, що різні модифікації мостових кранів можуть дуже помітно відрізнятися між собою як по конструкції, так і за всіма основними технічними параметрами. Головна особливість конструкції будь-якого крана мостового типу - пролітний міст із закріпленим на ньому підйомним пристроєм (талем) і ходовими візками з боків. При цьому мостова конструкція може переміщатися по підкранових коліям, розташованим уздовж обслуговуємого прольоту, а вантаж, підвішений до талі, - вгору, вниз і вздовж моста.

Основні параметри, що впливають на вибір мостового крана:

  • гранична вантажопідйомність;
  • довжина та ширина прольоту;
  • висота підйому вантажозахоплювального пристрою;
  • особливості робочого майданчика (в приміщенні або на відкритому повітрі, можливість підключення до електромережі тощо);
  • особливості виробництва (загальнопромислове, пожежонебезпечне, вибухонебезпечне);
  • оптимальна швидкість підйому вантажу, пересування мостової конструкції і т.д .;
  • режим роботи (рівень інтенсивності).

Для роботи у малоінтенсивному режимі та з відносно легкими вантажами (в межах 1-10 тонн) частіше вибирають мостові крани, укомплектовані ручним приводом і ручним талем. Якщо ж передбачається робота в інтенсивнішому режимі, то тоді краще купити електричний мостовий кран, ціна якого, звичайно, вище у порівнянні з ручним аналогом, зате набагато вища продуктивність.

На стійкість і безпеку вантажопідіймального крана також певне значення має метод кріплення підкранових колій, по яких переміщається мостова конструкція. Для роботи з більш важкими вантажами краще встановлювати опорний мостовий кран (колії якого кріпляться на опорах, спеціально для цього збудованих), а ось для маніпуляцій з вантажами до 16 тонн цілком може підійти підвісний кран (колії прикріплюються до стін або капітальних перегородок приміщення).

У разі будь-яких сумнівів при виборі крана найправильніше буде заповнити опитувальний лист підприємства-виробника кранової техніки. Скачати бланк можна на сайті Київського заводу підйомно-транспортного обладнання тут https://kzpto.com.ua. На підставі всіх даних, внесених в опитувальний лист, конструктори КЗПТО запропонують найбільш оптимальне рішення по конструкції та комплектації крана мостового, що гарантовано забезпечить максимально ефективне виконання навантажувально-розвантажувальних і транспортних робіт при операціях з будь-якими видами вантажів.