проведення судово-економічної експертизиУ більшості випадків, одне лише припущення наявності економічного злочину, кримінальні господарські справи вже належать до обвинувального характеру. У цих умовах, при порушенні кримінальної справи, і в процесі проведення слідства, перевіряючі та слідчий не несуть абсолютно ніякої відповідальності в плані об'єктивності своїх висновків. Досить часто юристам зі значним стажем в даній області, здатна допомогти лише фінансово-бухгалтерська експертиза.

Цей вид експертизи може надати можливість виявлення розбіжностей та помилок в бухгалтерських та управлінських обліках, а також розкриття фінансово-економічних махінацій.

Бухгалтерську експертизу призначають по судовому рішенню, або досліджують документацію при наявності заяви інших зацікавлених осіб або засновників.

Причини призначення фінансово-бухгалтерської експертизи

 • Причиною виконання судових бухгалтерських експертиз може бути вчинення господарських правопорушень, безпосередньо пов'язаних з підприємницькою діяльністю.
 • Найактуальнішими причинами є: несплата податків, різних зборів та ряду інших обов'язкових платежів.
 • Для точного встановлення злочинів, необхідний максимальний збір неспростовних доказів.
 • Такими вважаються дані, на підставі яких можна визначити відсутність або наявність злочинів.

Основні завдання

Основним завданням бухгалтерських експертиз є дослідження носіїв фінансової інформації в документальних даних. Експертиза перевіряє правильність проведення касових операцій, нарахування та виплати зарплат. Також перевіряється, чи числяться на обліку матеріальні цінності, яка їх кількість в наявність на складах за фактом. Завдання поділяють за трьома основними напрямками:

 1. Завдання по діагностиці полягають в пошуку ознак та фактів перекручених даних, механізмів та рівень впливу на фінансову діяльність.
 2. Завдання по ідентифікації облікових записів - відмінності чорнового варіанту від даних бухгалтерських обліків за змістом та структурою змісту.
 3. Завдання по реконструкції відсутнього або спотвореного звіту, шляхом відновлення більш ранньої або пізньої, закономірною та недостатньої інформації.

Документація для дослідження

Основними документами, що цікавлять бухгалтерську експертизу, є наступні:

 • Фінансова звітність податкових декларацій, баланси та звіти фінансових результатів організацій і підприємств.
 • Первинна документація банківських виписок, прибуткових та видаткових накладних, договорів, рахунків і актів щодо виконання робіт та надання послуг.
 • Різного роду відомості, включаючи зарплатну, ордера.
 • Інформація, записана на електронні носії даних - вінчестер, DVD і CD, дані з хмари.

Досить часто при призначенні бухгалтерських експертиз, з'являється необхідність для комплексної бухгалтерської кредитної перевірки по податках та фінансової економічної.