Кредитування населення є важливим елементом грошового обігу в країні і позитивно позначається на розвитку соціально-економічної сфери. Безперервний рух коштів від кредитора до позичальника і назад забезпечує стабільне і стійке положення ринкової економіки.

З кожним роком банки все активніше включаються в процес кредитування населення, розробляючи і пропонуючи різноманітні варіанти і умови отримання грошових коштів. Їх мета - повсюдне впровадження форм кредитування фізичних осіб, доступне і привабливе для всіх громадян, незалежно від соціального, економічного чи іншого статусу.

Споживчий кредит або позика - виникнення відносин між фінансово-кредитною установою (кредитором) і фізичною особою (позичальником) при наданні грошових коштів на придбання товарів, послуг або інші особисті цілі і потреби, не пов'язані з отриманням прибутку.

Банки пропонують позичальникам споживчі кредити двох видів.

Цільові

В даному випадку позичальник зобов'язаний надати в кредитно-фінансову установу відомості про те, на які саме цілі йому потрібні кредитні кошти - це фіксується в договорі. Зазвичай за такими кредитами вноситься початкова сума, а самі грошові кошти позичальник на руки не отримує.

Споживчий кредит можна взяти для придбання автомобіля, квартири або товару в магазині, оплати навчання, відпочинку, медичних або ремонтних послуг.

Цільовий кредит з безготівковим перерахуванням коштів на рахунок продавця отримати завжди простіше і швидше. Відсоткова ставка за таким кредитом буде залежати від потрібної позичальникові суми. Чим вона менша, тим вищі будуть відсотки.

Якщо на придбані товари чи послуги потрібна невелика сума, то кредит надається без заставного забезпечення. У випадку з дорогою покупкою, наприклад, квартири або автомобіля, договір укладається з передачею під заставу будь-якого майна. Предметом забезпечення може стати як нерухомість, що купується, так і наявна у власності позичальника. Заставним забезпеченням фінансово-кредитні організації визнають також страхування, поручительство, гарантії.

При даному виді кредитування держава, як третя сторона може брати участь в угоді, субсидуючи процентні ставки. Програми з державною участю поширюються на іпотеку для військових або молодих сімей, автокредити та займ на навчання. Повний список завжди можна дізнатися в банках, що підтримують видачу таких програми.

Нецільові

Даний споживчий кредит полягає без вказівки мети, переслідуваної позичальником. Характеризується отриманням грошових коштів на руки фізичною особою і розпорядження ними на власний розсуд на будь-які цілі, виключаючи прописані в договорі.

Грошові кошти, отримані за нецільовим кредитом, можуть бути використані на ті ж цілі, що і за цільовим, але в даному випадку банки вже не будуть контролювати дії позичальника і вимагати звіту.

По суті, нецільовий кредит не сильно відрізняється від цільового: в договорі не вказується, на що потрібні кошти, процентні ставки трохи вище і в даному виді кредитування не бере участь держава.

Перед зверненням в кредитно-фінансову організацію потрібно вивчити в всі можливі пропозиції кредиторів, наприклад тут belaya-tserkov.creditexpert.com.ua і розглянути всі плюси і мінуси такого кроку.