Це питання завжди актуальне.  Керівники багатьох підприємств бажають заощадити і використовують неліцензійне програмне забезпечення.  Однак, вони часто втрачають контракти через відсутність ліцензій на програму. Таким чином, заощадивши зараз, в майбутньому Ви можете втратити набагато більше.

 

Основною перевагою нелегальної програми є її суто символічна вартість.

Тепер розглянемо недоліки нелегальної програми:

Сам «інсталяційний» CD-диск може виявитися неякісним, внаслідок цього можуть виникнути труднощі при установці програми.

Щоб зламати ліцензійний програмний продукт хакери вносять зміни в завантажувальні модулі програм, не маючи при цьому інформації про вихіду структуру коду.  Отже, Вам доведеться самостійно стежити за правильністю арифметичних дій, проводок і формуванням звітності.

До нелегальних програмам не постачається керівництво по установці програми, по налаштуванню конфігурації, керівництво користувача, наявність яких дозволяє самостійно вивчити програму і налаштувати в тому режимі, в якому Вам потрібно без додаткових грошових витрат.

Купуючи ліцензійне програмне забезпечення, Ви отримуєте всю перераховану вище літературу, а також доступ до безкоштовної лінії консультацій по телефону.  У більшості випадків, якщо користувач сам встановлює і запускає програму, основна маса виникаючих у нього питань вирішується по телефону протягом 5-10 хвилин.  Купивши нелегальну програму, користувач позбавляється можливості отримати безкоштовну консультацію і знову потрібно вкладати гроші, щоб отримати відповіді на виниклі питання.

Ще одним недоліком піратських програм є відсутність постійного супроводу.  У той час як ліцензійні користувачі отримують оновлення при кожній зміні законодавства, тобто  немає проблем, наприклад, зі здачею звітності: завжди нові, що відповідають законодавству форми і правильно сформовані дані.

Ліцензійний користувач має можливість зробити Upgrade своєї програми.  Upgrade - це заміна старої програми на нову, більш потужну чи має більше можливостей для управління компанією, з заліком вартості попередньої програми.

Купивши ліцензійну програму, Ви:

·         Починаєте економити свої гроші і розвиватися вперед;

·         Економіте свій час і час Ваших співробітників, витрачений на освоєння методом проб і помилок нелегальної програми;

·         Вас не турбують зміни в законодавстві, що стосуються бухгалтерського та податкового обліку, тому що Ви відразу одержуєте поновлення програми з усією необхідною звітністю і роз'ясненнями щодо її заповнення.