Терасна дошка є необхідною в облаштуванні території навколо будинку, тому без неї не обійтися, якщо є бажання оформити красиво зону входу, альтанку або область навколо басейну, але також її успішно застосовують для укладання на доках, кораблях і причалах, від цього її ще називають «палубною» дошкою або часто можна почути «садова». На сьогоднішній день, вибір такого покриття досить різноманітний, а пересічному споживачеві досить складно відразу визначитися з такою покупкою, адже на такий настил покладається особлива роль, оскільки він буде постійно контактувати з навколишнім середовищем і повинен бути стійкий до вологи, морозу і перепадів температури. Для того щоб придбати терасну дошку, яка прослужить вірою і правдою, безумовно потрібно враховувати з якого матеріалу вона виготовлена, зазвичай таке покриття виготовляють з:

  • Натуральної деревини;
  • Термообробленої деревини;
  • Деревно-полімерного композиту.

Терасна дошка з натурального дерева

Терасна дошка з натуральної деревини є масив дерева, завдяки чому вона має високу щільність, стійкістю до вологи, гниття і грибку, має опірність до ковзання. Виготовляють такий настил з різних порід дерева, переважно з модрини та екзотичних порід (мербау, талі, тик, іроко, секвойя, афромосія, кумару, Гарапа і інші). Дизайн такого покриття зазвичай світлий, як сама деревина або тонований.

Терасна дошка з термообробленої деревини

Садове покриття з термообробленої деревини користується популярністю, оскільки завдяки спеціальній обробці паром, де деревина розжарюється до 200 градусів за Цельсієм, настил набуває поліпшеної властивості стійкості до зовнішнього середовища, а значить, має більш поліпшені характеристики. Така терасна дошка чудово переносить вологу і не піддається гниттю і утворенню цвілі. Крім того, потрібно взяти до уваги, що завдяки сучасній технології виготовлення такого покриття, палубна дошка залишається екологічним матеріалом без додавання хімікатів, при цьому зберігається її натуральний вигляд.

Терасна дошка з ДПК

Така палубна дошка відноситься до штучного настилу, оскільки в її основі лежать смоли з різними мінеральними і органічними наповнювачами з матеріалом, в якості якого може виступати поліпропілен, поліетилен або полівінілхлорид. Забарвлення такого покриття відбувається на виробництві, тому такі вироби можуть мати дуже різноманітні кольори. До переваг палубної дошки з деревно-полімерного композиту відносять:

  • Простий догляд, її досить промити водою зі шлангу;
  • Вологостійкість;
  • Антиковзну поверхню;
  • Стійкість до морозів.

На закінчення статті відзначимо, що терасне покриття дуже важливо вибирати не тільки по його матеріалу, а й за його місцем укладання, тому перед тим, як вибрати для себе такий настил потрібно обов'язково заздалегідь враховувати прохідність по ньому і його місце розташування.