Фізична і психологічна реабілітація при наркоманії

Харків - велике місто, з великою кількістю населення. Згідно зі статистикою, проблема наркотичної залежності тут стоїть гостро, незважаючи на діючий наркодиспансер. Пройти повноцінне лікування наркоманії в Харкові з акцентом на психологічну реабілітацію можна, звернувшись в місцеве відділення всеукраїнського центру «Сім доріг».

Методи фізичної та психологічної реабілітації наркозалежних

Перша допомога наркозалежним

Страждаючі наркотичною залежністю часто потребують екстреної медичної допомоги, яку співробітники приватної клініки готові надати на дому в будь-який час доби. Негайно викликати нарколога додому необхідно в наступних випадках:

 1. Прояв суїцидальних спроб.

 2. Галюцинації.

 3. Неадекватна поведінка, з проявами агресії.

 4. Умови та термін.

 5. Важка інтоксикація організму.

 6. Сильна наркотична ломка, супроводжувана змінами пульсу і дихання, судомами, лихоманкою, рясною блювотою та іншими небезпечними симптомами.

Досвідчений лікар-нарколог, який має відповідну ліцензію, в найкоротші терміни приїде за викликом і проведе екстрену детоксикацію, а також інші медичні маніпуляції, необхідні для стабілізації психічного і фізичного стану хворого.

Після цього фахівець надасть професійні рекомендації, що стосуються подальшого лікування, пропише необхідну дієту і медикаментозні препарати, розповість, як правильно їх приймати. В особливо важких випадках надає послуги перевезення пацієнта в клініку для надання йому повноцінної медичної допомоги в стаціонарних умовах під наглядом фахівців.

Якщо хворий знаходиться після детоксикації в адекватному стані, з ним можуть бути проведені мотивуючі бесіди, що дозволяють усвідомити наслідки згубної залежності і погодитися на проходження лікування в умовах госпіталізації. Практика показує, що саме після кризів дана методика дає найбільш швидкі результати, оскільки людина починає серйозно побоюватися за своє життя.

Фізична реабілітація наркозалежних

Важливо розуміти, що наркотики, особливо при тривалому вживанні, сильно руйнують організм людини. Тому повноцінна фізіологічна реабілітація в стаціонарі передбачає наступні заходи:

 1. Повноцінна детоксикація за допомогою поєднання медикаментозних і біологічних методів.

 2. Проведення антидотної терапії (при наявності відповідних показань).

 3. Медикаментозне лікування з використанням знеболюючих, протисудомних, що підтримують, седативних препаратів, транквілізаторів, антидепресантів.

 4. Фізіотерапія (фізичні навантаження, відвідування сауни, масаж, акупунктура і т.д.).

 5. Дієтотерапія, правильно збалансоване харчування.

 6. Дотримання режиму дня.

 7. Вітамінотерапія.

Препарати і методи відновлення підбираються індивідуально, після попередньої діагностики, оцінки стану хворого і виявлення супутніх захворювань.

Психологічна реабілітація

Наркологічний центр «Сім доріг» основний акцент при наркотичній залежності робить на психологічної реабілітації пацієнтів, оскільки вона відноситься до категорії найбільш ефективних, довгострокових методів.

У програму відновлення включені:

 1. Заняття в групах взаємодопомоги.

 2. Арт-терапія.

 3. Аутотренінг.

 4. Релаксація.

 5. Працетерапія.

 6. Сімейний системний психоаналіз.

 7. Когнітивно-поведінкова терапія.

 8. Гештальт-терапія.

 9. Методика мотиваційного посилення.

 10. Програма «12 кроків».

 11. Поетапна соціальна підтримка.

Протягом півроку після завершення лікування реабілітантами надається терапевтичний супровід і допомогу, спрямована на адаптацію у звичному середовищі і профілактику рецидивів.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися на офіційний сайт центру «Сім доріг» https://sevenroads.org.ua/uk/kharkiv .