Ліжко основний елемент меблевого оснащення спальні. Підходити до його вибору потрібно з усією відповідальністю. Саме від ліжка в значній мірі залежить якість сну. До того ж цей предмет гарнітура виступає ключовим елементом інтер'єру. Дизайнери рекомендують будувати  концепцію навколо ліжка.

Де купити хороше ліжко?

Проблем з пошуком таких товарів не виникає. Ліжка представлені будь-якими меблевими магазинами. Не влаштовує асортимент торгових майданчиків міста? Скористайтеся Інтернетом. Варто заглянути в каталог ліжок в магазині Matroluxe. Тут представлені моделі різних конструкцій, розмірів, дизайнів. До того ж в магазині можна відразу ж замовити відповідний для ліжка матрац. Це дозволить заощадити на доставці.

Що враховувати при виборі ліжка?

Насамперед слід визначитися з оптимальним розміром. Потрібно враховувати параметри і конфігурацію кімнати, свої фізичні параметри. Проведіть завмер росту найвищого партнера. Ліжко має бути довшим за нього на 15 см. Ширина спального місця теж дуже впливає на зручність меблі. Мінімальний параметр визначається індивідуально. Він дорівнює відстані між ліктями, закинутими за голову.

Виробники випускають ліжка на різну кількість місць. Двоспальні меблі – класичний варіант для дорослих. Полуторні частіше купують підліткам. Вони зручніше одномісних. Дорослі ліжка на одну людину зустрічаються зазвичай в готелях або хостелах.

В значній мірі ціна на ліжко залежить від використаних виробником матеріалів. Каркас може бути виконаний з:

  • Масиву дерева. Найнадійніший і довговічний матеріал. Виглядає солідно. Як правило, ліжка з цілісного масиву габаритні і важкі. Добре вписуються в класичні стилі. Однак такі меблі обходяться недешево.
  • МДФ. Практичне і універсальне рішення. Ліжко з МДФ схоже на меблі з масиву за своїм виглядом і властивостями. Однак воне не таке довговічне. Ціна на ліжко значно нижча.
  • ДСП. Ще один доступний за ціною матеріал. Що стосується експлуатаційних якостей і довговічності, ДСП серйозно поступається аналогам.
  • Метал. Такі ліжка виглядають менш затишно, ніж дерев'яні. Зате вони мають підвищену міцність, стійкість до зношування і навантажень. Вписати металеве ліжко можна в сучасний стиль. Якщо меблі ковані – в ар-нуво, готику.

Основа ліжка може бути цілісною, виконаною з ламелей. Перший варіант приваблює надійністю. Цільна основа добре переносить навантаження (особливо, якщо вона виконана з міцного матеріалу). Проте, рекомендується віддавати перевагу ліжкам з ламелями. Такі рейки забезпечують правильне положення тіла під час сну. Чим більше ламелей, тим комфортніше буде спати.

Виробники випускають ліжка, які відрізняються за формою і конструкцією. Класика – прямокутне ліжко на ніжках з узголів'ям. Можна придбати моделі «платформи». Вони вписуються в сучасні дизайни і стиль етно. Нестандартні форми (коло, овал) частіше виготовляють на замовлення.