Інформаційні системи автоматизації складу (WMS) - це програмний додаток, призначене для підтримки і оптимізації функцій складу і управління розподільчим центром. Вони полегшують керування завдяки щоденній планування і організації, процесам комплектації і управління персоналом, контролі за використанням наявних ресурсів, переміщенні і зберіганні матеріалів на, всередині і поза складу, одночасно надаючи персоналу необхідну інформацію про наявність та розміщення товарів у режимі реального часу. Давайте разом визначимо, якими повинні бути ідеальні інформаційні системи управління складом, і на що варто звертати увагу при їх виборі.

Особливості системи управління складом

WMS Система управління складом - це, перш за все, програма управління кількостями і місцями розташування (осередками) товару і їх взаємозв'язком між собою. Додаткові функції можуть включати управління транспортною логістикою.

У загальних рисах, основні завдання автоматизованої інформаційної системи

зводяться до наступного:

  • моніторинг;
  • контроль;
  • оптимізація складних складських і розподільних систем.

На додаток до основних функцій управління складом і планування перевезень, подібні програми також включають в себе численні методи і засоби для контролю якості виконання поставлених завдань, виключення допущення помилок і оптимізацію логістичних стратегій. Основними завданнями WMS є управління і оптимізація внутрішніх складських систем.

Можливості систем

Будь-яка сучасна система управління складом має модульну структуру, в якій окремі функціональні можливості діляться на три групи:

  • основні;
  • додаткові;
  • модулі розширення.

Це дозволяє замовнику встановлювати тільки ті модулі, які йому необхідні, а не весь WMS. Якщо клієнту необхідно розширити функціональність своєї системи в майбутньому для підтримки нових завдань, наприклад, в управлінні складськими площами, він може просто додати необхідні модулі в свою існуючу систему і активувати їх. Тому клієнт зазвичай платить тільки за необхідну функціональність.

Стандартний WMS має всі функції, необхідні для управління і оптимізації внутрішніх складських систем - від отримання вантажів до їх відправки.

Скільки коштує WMS

Більшість користувачів системи управління складом хочуть мати індивідуальну версію стандартної WMS, яка надає всі функції, необхідні для їх конкретного бізнес-процесу, але вони не хочуть платити за таке спеціальне рішення. При цьому на їхню думку постачальники повинні адекватно реагувати на таку вимогу, розробляючи модульну систему, яка дозволить замовнику вибирати відповідні для нього параметри і функції.

Але ви повинні розуміти, що індивідуальне проектування інформаційних систем і їх подальше технічне супроводження вимагає сил, часу і вкладень, тому вона не може бути безкоштовною.