Купуючи продукти харчування у магазинах, ми не завжди можемо бути впевнені у їхній якості. Але тестувати всі товари у спеціальній лабораторії більшість людей не має можливості. Проте хімічний аналіз харчових продуктів можна робити і у себе вдома. У цьому вам допоможуть експрес-тести і набори для аналізу.

Експрес-тести – найкращий і найзручніший вибір для тих, хто хоче перевірити продукти харчування в домашніх умовах. Всі види таких товарів можна знайти на сайті nanomarket.ua, де представлена продукція, за допомогою якої можна перевірити їжу на вміст таких речовин:

  • нітратів, які часто містяться в фруктах та овочах;
  • важкі метали;
  • свинець, який можна знати в різних предметах побуту;
  • ртуть, яка може накопичуватися в повітрі;
  • формальдегід.

Перевірити можна не тільки продукти харчування, а й воду та повітря.

Експрес-тести створені для самостійно застосування та мають виявити вміст різноманітних шкідливих речовин у їжі, воді та повітрі, а також на побутових предметах.

В наш час цілком реально робити подібні аналізи вдома. Спеціальні технології адаптували їх під домашні умови. Вони використовуються легко, швидко і не потребують професійних навичок.

Тести на визначення нітратів і важких металів

Звичайний набір для виявлення нітратів та важких металів складається з тестової смужки й шкали для порівняння кольору. Такі експрес-тести застосовуються для виявлення шкідливих речовин: ртуть, кадмій, цинк, нікель, кобальт та ін. Використовують їх для перевірки питної води, ґрунтової і мінеральної, фруктів і овочів, а також м’ясних продуктів (курятина, телятина, свинина).

Тест-смужку занурюють в розчин або прикладають до продукту. Протягом 1-5 хвилин індикатор має змінити колір, потім його слід порівняти зі зразком на контрольній шкалі.

Тести на визначення свинцю

В домашніх умовах можна також визначити вміст свинцю в певних продуктах і матеріалах. Предметами такого аналізу можуть бути фарби і будівельні матеріали, дерево, штукатурка, цемент, пластик, дитячі іграшки, тканина, папір, порошки і побутова хімія.

Тести на визначення ртуті

Тест на ртуть дозволяє визначати вміст цієї речовини в будинках, новобудовах, багатоповерхівках, підвалах та інших будівлях. Тестова смужка поглинає ртуть із повітря. При підвищенні норми реакційна зона змінює колір. Таке тестування проходить протягом 24 годин.

Експрес-тест на визначення формальдегіду

Формальдегід – це небезпечний газ, рівень якого в повітрі повинен суворо контролюватись. Він може виділятися з меблів, клею, пластику під дією кисню та сонячних променів. Тест на визначення цієї речовини у повітрі – нескладний і передбачений для самостійного проведення вдома.

Звісно, експрес-тестування в домашніх умовах не дає такого широкого аналізу як лабораторне дослідження. Але для швидкого визначення шкідливих речовин вдома – це один з найкращих варіантів.

Найважливіше для здоров’я людини – правильне повноцінне харчування. І дуже важливо вживати тільки безпечні продукти та воду без шкідливих домішок. Це і є запорукою здоров’я кожної людини.