Навчання в Польщі — це чудова можливість здобути безцінні знання, атестат європейського зразка, багато подорожувати та особисто ознайомитися з усіма особливостями побуту поляків. До того ж, вартість проживання й навчання в цій країні надзвичайно доступна, в порівнянні з Чехією чи Німеччиною! Щоби не витрачати свій час даремно, а також бути в курсі останніх нюансів щодо вступних програм, описує ОсвітаПоль правила вступу в польські університети. Ми ж пройдемося ними лише по верхах.

Відразу ж хочемо зазначити, що не треба боятися вступати до ВНЗ Польщі, якщо ви не знаєте польську мову. Більшість сучасних університетів мають спеціальні мовні курси для абітурієнтів. Завдяки ним можна буквально за кілька тижнів здобувати базові знання і відразу ж почати спілкуватися з носіями цієї мови. Польська й українська мова дуже схожі між собою, тому навіть без відповідних курсів ви дуже швидко почнете розуміти співрозмовників, а згодом і вільно спілкуватися з ними.

Навчальний рік у польських вузах

Навчання в Польщі розпочинається 1 жовтня. Набір до навчальних закладів проходить двічі на рік:

  • взимку;
  • влітку.

Навчання згідно зимового набору розпочинається 1 березня. Незалежно від того, у який виш ви плануєте вступити (державний або приватний), документи треба подавати до 1 січня поточного року.

Навчання літнього набору стартує 1 жовтня. Подати документи для навчання в приватному вузі ви зможете до 1 вересня, а в державні — до 1 червня. Кожний ВНЗ залежно від свого статусу відрізняється своєю особливою системою вступної компанії. Про неї ми й поговоримо далі.

Послідовність вступу до навчального закладу в Польщі

Вступити в державний вуз складніше, ніж у приватний. Більшість платних навчальних закладів навіть не вимагають від своїх абітурієнтів складання вступних іспитів. Навіть результати ЗНО не враховуються! Для успішного вступу достатньо лиш мати диплом або атестат, який відображає знання студента за результатами середнього балу.

Для початку вам необхідно підібрати освітній заклад, у якому ви плануєте навчатись. Зараз на території Польщі функціонує понад 400 університетів. Отже, розумна конкуренція дає змогу вибрати ідеальний варіант саме для вас.

Далі вам необхідно буде ознайомитися з переліком усіх необхідних документів для вступу. Знайти його ви зможете на сайті вибраного вами вузу. Зібравши весь пакет документів, ви можете подавати їх до університету максимально зручним способом.

Після цього ви оплачуєте навчання. У кожному ВНЗ ви зможете підібрати свою індивідуальну систему здійснення цієї процедури. Можливі варіанти щомісячної, семестрової або річної оплати. Діставши квитанцію, а також підтвердження про зарахування до ВНЗ можна починати урегульовувати візові та житлові питання.

За крок до мрії: портрет студента польського вишу

Ви ще досі вагаєтеся, чи зможете вступити у вибраний виш у Польщі? Доки ви думаєте про це, інші вже успішно стають абітурієнтами цього університету. Треба зазначити, що певних вікових обмежень для навчання в цій країні не має. Студентами польського вузу можуть стати:

  • ті, хто вже здобув середню освіту в Україні;
  • бакалаври;
  • магістри;
  • спеціалісти;
  • студенти українських вишів, які планують перевестися до польського вузу.

Документи необхідно подавати заздалегідь, адже деякі університети ставлять певні обмеження до кількості іноземних абітурієнтів. Особливо це стосується популярних і затребуваних спеціальностей. Якщо ви боїтеся зробити це самостійно, зверніться до компанії-посередника, працівники якою візьмуть на себе всі труднощі, що можуть виникати під час оформлення вступних документів. Довіряйте лише професіоналам, адже недобросовісні помічники можуть завадити реалізувати вашу мрію в цьому навчальному році.

Особливості вступу й навчання в польських вузах

Якщо ви досить добре знаєте польську мову, то можете претендувати на вступ на державну освітню програму. У такому випадку ви ще й будете діставати стипендію. Вступити в приватні університети, що пропонують платне навчання, для вас взагалі не займе ніяких складнощів! У такому разі треба звертати увагу на рейтингові ВНЗ, які користуються популярністю серед більшості іноземних студентів.

Якщо ви лише почали вивчати польську мову, або знаєте її на базовому рівні, необхідно вибирати університет, який пропонує додаткові підготовчі мовні курси. У такий спосіб ви зможете покращити свої знання і відразу ж поринути в культурну атмосферу польського народу.

Якщо ж ви не встигли підтягнути свою польську мову перед початком навчання, не засмучуйтесь. Більшість викладачів досить лояльно ставиться до іноземних студентів і дає їм час адаптуватися. Однак це не звільняє вас від необхідності її вивчення. До того ж, вартість навчання польською мовою вдвічі дешевша, ніж англійською. А це можливість зекономити від 800 євро на рік!