Хімічний аналіз забезпечує повноцінну та детальну перевірку домашніх скважин або централізованих систем на якість води. Він визначає, чи підходить рідина з того або іншого джерела до споживання, приготування її та використання в гігієнічно-побутових цілях. Хіманаліз просто необхідний тим, хто живе в старих багатоквартирних будинках або самостійно пробив свердловину в приватному секторі.

Хімічний аналіз води дозволяє попередити про небезпеку до того, як рідина та речовини в ній вплинули на здоров’я споживача. Тому проводити його необхідно з певною регулярністю. Особливо, якщо мова йде про домашні колодязі чи свердловини.

хімічний аналіз води

Чому важливо проводити хіманаліз води?

Вода — це рідина, без якої не може жити жодна жива істота. Власне, саме з неї і зародилося життя на планеті. Чистота та якість такої рідини напряму впливає на здоров’я людини. Її використовують не лише для втамування спраги, але й для приготування їжі та гігієнічних потреб. І для всіх цих речей потрібна безпечна вода.

Хімічний аналіз дозволяє зрозуміти, чи варто використовувати те чи інше водне джерело. Він дозволяє дізнатися, які проблеми є з постачанням, що варто змінити в складі та які очисні системи поставити. Завдяки перевірці можна уникнути безлічі проблем.

Як виглядає перевірка?

Спеціалісти лабораторії збирають воду в чисту оброблену тару. Уже в лабораторних умовах проходить аналіз на:

  • Органолептичні показники. Сюди входить перевірка прозорості, запаху, пошук присмаку. Якщо в рідині є домішки, вони обов’язково впливають на ці параметри та помітні відразу. Особливо важливо провести такий аналіз в домашніх свердловинах, де до питного ресурсу можуть примішуватися підземні води, пісок, тощо.
  • Санітарний та хімічний склад. Це — більш детальний та складний аналіз, який включає визначення в складі певних хімічних речовин та їх сполук, рівня pH, патогенних мікроорганізмів, тощо.

Перші показники власники свердловин можуть перевірити самостійно, а спеціалісти уже знаходять причину погіршення прозорості чи появи присмаку. За результатами висновку підбирається спеціальне очисне обладнання та проводиться фільтрація.

Санітарний та хімічний стан без лабораторного обладнання визначити неможливо, адже необхідно провести безліч процедур. Лише спеціалісти можуть визначити, які шкідливі речовини чи хімічні сполуки є у воді. Вони ж роблять висновок з приводу її придатності до використання.