У багатьох домівках українців знайдеться чимала кількість сучасних побутових електроприладів: холодильники, кондиціонери, пральні машинки, мікрохвильові печі, опалювальні котли, комп’ютери тощо. Згідно зі стандартом України, напруга у мережі має бути 220 В ± 10 %, тобто у діапазоні 198–242 В. Імпортна техніка, а саме вона переважає у наших оселях, пристосована до більш суворих меж. У Європі нормою відхилення є 6 %, тобто допускаються коливання напруги від 207 В до 233 В. 

Коли потрібен вирівнювач

У наших реаліях коливання напруги в електромережах далеко перевищує допустимі межі: від 130 до 280 В. Електронні плати керування пральних машин та опалювальних котлів горять за напруги трохи більшої за 240 В. Для водяних насосів та компресорів холодильників, навпаки, небезпечна низька напруга. 

Якщо прилади не виходять з ладу одразу, позанормативна напруга призводить до скорочення їхнього строку служби на 40–45% та збільшує рахунок за електрику на 10–20 %. Передусім про негаразди в електричній мережі сигналізують лампочки. Занадто тьмяне або яскраве світло є першою ознакою того, що треба стабілізувати напругу відповідно до передбачених норм. Цю функцію виконує стабілізатор (побутові назви — трансформатор або вирівнювач) напруги. 

Якісні та сертифіковані прилади можна придбати в інтернет-магазині 220 Volt. За посиланням https://220volt.com.ua/stabilizator ви отримаєте актуальну інформацію щодо асортименту, цін та умов придбання.

320_320_77.png?v=1.0

Що треба враховувати перед покупкою

Щоб визначити, стабілізатор якого виду вам необхідний, треба провести моніторинг фазної та лінійної напруги. Найчастіше у жилих помешканнях використовуються однофазні стабілізатори. Вони бувають цифрові та електромеханічні. На підприємствах переважають трифазні моделі, які бувають тільки електромеханічні. 

Аби визначити потужність необхідного стабілізатора, треба просумувати потужність усіх приладів, що наявні у будівлі. Від цієї величини залежатимуть характеристики приладу, що випрямлятиме напругу.

320_320_88.jpg?v=1.0

Види стабілізаторів

Окремі одиниці техніки обслуговують портативні модифікації. Вони встановлюються безпосередньо перед приладом. 

Стаціонарні моделі живлять усе обладнання. Встановлюються на виділену електролінію, квартиру або будинок.

За конструкцією виділяють:

  • Релейні. Мають широкий діапазон напруги на вході.
  • Симісторні. Відрізняються швидкодією у нейтралізації стрибків напруги та перешкод, а також низьким рівнем шуму.
  • Електромеханічні (сервопривідні). Регулюють плавно та повільно. Характеризуються високою точністю підтримання встановленого значення. Працюють трохи гучніше, ніж симісторні.
  • Ферорезонансні. Через габарити та шум використовуються тільки на виробництвах. Забезпечують плавність регулювання. Відрізняються високою точністю на виході та швидкістю підлаштування. 
  • Подвійного перетворення. Суперточні (стабілізують напругу та частоту). На виході видають правильну синусоїду. Працюють з невисоким рівнем шуму.