Газобетонний блок - це збірний матеріал з бетону і часті вапна зі сполучними, дрібними заповнювачами. Можна використовувати як для будівництва несучих стін, так і для перегородок. В даний час блоки з газобетону активно представлені на ринку і користуються великим попитом. Мають просту у використанні і ефективну конструктивну систему.

Такий матеріал, як газоблок має багато переваг. У нього відмінні теплоізоляційні властивості. Також такі блоки вогнетривкі, їх не вражають грибкові спори, мають високу ізоляцію шуму і легкі в різанні. Принцип кладки газобетонних блоків такий же, як у звичайного або бетонної цегли.

Коротка інструкція з укладання газобетонного блоку

Спочатку потрібно зробити фундамент будинку. Як би ви не старалися, його поверхня буде не ідеально рівна. Тому, фундамент потрібно покрити цементним розчином. Після того можна укладати перший ряд газобетонних блоків. Починати потрібно з кутів. Завдяки щільному шару цементу, перший ряд газоблоків буде ідеально рівним. Щоб запобігти поглинанню вологи з розчину, фахівці зволожують нижню частину поверхні першого ряду газобетонного блоку.

Решта ряди газоблоків укладаємо на спеціальний клейовий розчин. Він продається в сухому вигляді, його просто потрібно розвести з водою. Якщо немає можливості придбати такий клей, можете використовувати розчин з цементу. Якість даної кладки буде під сумнівом, можуть з'явитися містки холоду.

Клейовий розчин потрібно наносити шпателем або спеціальною кареткою. Бічні сторони газоблоків також рекомендується промащувати клейовим розчином. Не потрібно наносити багато клею, тому що він добре з'єднує шви блоків навіть при малій витраті. Вирівнювання газобетонних блоків по рівнях робиться спеціальним молотком. Він буває дерев'яний або гумовий.

Для чого роблять гідролізацію і армування?

Щоб уникнути появи тріщин, фахівці роблять армування кладки. Даний етап не зміцнює кладку газобетонних блоків. Така процедура рекомендується при будівництві великого об'єкта. Армуються тільки ті ряди, у яких є вразливі ділянки.

Такі місця як:

  • місця, де розташовані перемички;
  • перший ряд газобетонного блоку;
  • зони опора;
  • зони під віконними прорізами.

Армувати потрібно верхню частину газобетонного блоку по його довжині.

Гідролізація газобетону між стінами і фундаментом є обов'язковим фактором. Завдяки їй, в блоки не буде потрапляти волога. Такий матеріал, як Газобетонний блок відмінно утримує різні види кріплення. Стіни прекрасно тримають саморізи, дюбеля і анкери різних конструкцій.