дизайн листовок

Листівка – рекламна поліграфічна продукція, яка активно працює на ваш бренд. ЇЇ популярність зумовлюється ідеальним співвідношенням ціни та якості. Друк листівок набагато дешевший, ніж інші види реклами, а при правильному підході до створення дизайну – ще й у рази ефективніший.

Звісно, це не скасовує того факту, що дуже багато листівок, як тільки потрапляють до рук людей, враз опиняються у смітнику. З чим це пов'язано та як зробити листівку максимально привабливою для потенційних клієнтів? Сьогодні ми пропонуємо ознайомитися з найбільш ефективними прийомами, що дозволять помітно виділитися серед компаній-конкурентів і перетворити звичайну листівку на справжній витвір мистецтва.

Кольорова гама листівка як концепція бренду

Всі ми хоч раз мали справу з рекламними листівками. У повсякденному житті їх можна зустріти чи не на кожному кроці. Невеликі аркуші паперу дають інформацію про бренд, його відкриття, акційні пропозиції тощо. Роздають такі листівки на вулицях, в магазинах та на різних заходах (презентаціях, виставках).

Втім,  насправді мало листівок досягають своєї мети – більшість з них ми навіть не розгортаючи викидаємо у смітник. Однією з головних помилок є неправильний вибір палітри поліграфічної продукції. Він може привертати увагу, а може відштовхувати людей. Як створити максимально гармонійно листівку?

 • Використовуйте не більше трьох кольорів, один з яких має бути базовим та нейтральним.
 • Найкраще використовувати корпоративні кольори, які будуть асоціюватися у потенційних клієнтів саме з вашим брендом.
 • Насправді можна обійтись і без яскравих кольорів, адже найбільшим контрастом усе ще залишається чорний та білий.
 • Якщо обираєте яскраві відтінки, переважати має тільки один. Всі інші – додаткові.
 • Якщо на листівці багато тексту, краще обрати спокійну кольорову гаму.

Що вказати на листівці?

Сьогодні поліграфічна продукція вважається найефективнішою рекламою. Правда, стосується це тільки ретельно продуманого дизайну. Перед створенням листівки на замовлення від Форвард Прінт обов'язково зауважте, що саме відтворювати на папері. Зазвичай це така інформація:

 • назва вашого бренду і його логотип;
 • товари та послуги, які ви пропонуєте;
 • акції, знижки та спеціальні пропозиції;
 • контактна інформація – адреса, номер телефону;
 • кілька тематичних зображень;
 • цінова політика;
 • години роботи.

Односторонній чи двосторонній друк?

У листівці може використовуватися або одна зі сторін, або обидві відразу. Якщо ви просто бажаєте ознайомити цільову аудиторію з вашим брендом і не плануєте розписувати багато нюансів, достатньо обрати односторонній формат.

Але якщо планується не тільки текст, а й багато зображень, списки, таблиці, краще заповнити листівку відразу з двох сторін. Так на одній з них можна створити красиву презентацію бренду, розмістивши його назву та логотип, а на другій подати основний текст з актуальними пропозиціями.

Формат листівок – великі чи маленькі?

Сучасні типографії пропонують кілька форматів листівок: А4, А5 євроформат, А6. Формат А4 потрібен для максимально інформативних листівок, де окрім реклами буде також розміщуватись корисна інформація (пам'ятки, інструкції, рекомендації тощо).

Для масової роздачі підходить більш компактна рекламна продукція А5, А6 чи євроформату.

Стежте за трендами

Мода в рекламі диктує своїх правила, і сьогодні у дизайні листівок особливою популярністю користується мінімалізм. Краще відмовитися від великої кількості зображень, яскравих кольорів та кількох різних шрифтів на одній стороні аркуша. Чим більше вільного простору буде на листівцві, тем легше людина сприйматиме інформацію і тим більше запам'ятовує текст.

Для детального ознайомлення з вашим брендом варто розмістити адресу сайту чи сторінок в соцмережах, унікальний QR код тощо.

Сподіваємося, ми допомогли вам розібратися з основними правилами виготовлення рекламної листівки. Пам'ятайте, що найважливіше – ретельно проаналізувати цільову аудиторію вивчити її особливості та запити. Такий комплексний підхід створення до тексту, зображень та кольорової палітри – запорука стильної та ефективної реклами вашого бренду.