Для поліпшення харчування сільськогосподарських культур та захисту від хвороб використовують різні біопрепарати. Одні з найбільш ефективних та популярних засобів на українському ринку — мікоризні препарати Мікофренд та Меланоріз, що випускаються іменитим виробником «БТУ-Центр». Вся продукція компанії має високу якість, що підтверджується відповідними сертифікатами. Більш детально дізнатися про мікоризні препарати та оформити замовлення на їх доставку можна на сайті https://btu-center.com/promisloviy-sektor/roslinnitstvo/mikorizniy-preparat/.

Механізми дії біопрепаратів
До складу Мікофренда та Меланорізу входять різні гриби, корисні бактерії та мікроорганізми. Дані препарати надають такі ефекти:

 • активно заселяють кореневу та прикореневу зону мікоризними грибами, сапрофітними ризосферними бактеріями;
 • збільшують площу поглинання корінням корисних речовин завдяки утворенню та розвитку мікоризи;
 • виробляють природні антибіотики за рахунок заселених грибів та бактерій, які також пригнічують розвиток збудників фузаріозу, альтернаріозу, фітофторозу та інших захворювань;
 • забезпечують рослинам харчування за рахунок вітамінів, фітогормонів, амінокислот, а також мінеральних речовин (азот, фосфор, калій, кальцій та ін.);
 • покращують схожість насіння та якість приживлюваності саджанців;
 • нейтралізують токсичну дію патогенів та техногенних факторів;
 • сприяють підвищенню імунітету сільськогосподарських культур;
 • покращують ріст та розвиток рослин.

Особливості та сфери застосування
Мікоризні препарати від компанії «БТУ-Центр» застосовуються для наступних цілей:

 • Обробка насіння. Робочі розчини використовують для різних сільськогосподарських культур: зернові, зернобобові, технічні, овочеві. Дані роботи виконуються методом обприскування або шляхом замочування насіння безпосередньо перед посівом. Після обробки насіння можна відразу ж висаджувати або трохи просушити в тіні, щоб вони були сипучими.
 • Внесення в ґрунт в рядки, фертигація. Такі роботи передбачають обприскування насіння в ґрунті при посіві.
 • Обробка саджанців перед посадкою. В даному випадку коріння розсади занурюють в робочий розчин мікоризного препарату.

Безпосередньо перед обробкою насіння або розсади важливо гарненько збовтати тару з мікоризним біопрепаратом, щоб домогтися однорідної консистенції. Обробляти рослини робочим розчином потрібно протягом 3-4 годин після приготування. Мікофренд або Меланоріз можна застосовувати окремо або разом з іншими засобами, що забезпечують харчування та захист рослин від різних хвороб.

Випуск та умови зберігання
Компанія «БТУ-Центр» випускає мікоризні препарати в спеціальній тарі об'ємом 1, 5 або 10 літрів. Зберігати Мікофренд та Меланоріз слід в герметично закритій заводській упаковці в сухому приміщенні або місцях, які захищені від попадання прямих сонячних променів. Тривалість можливого зберігання становить 12 місяців з моменту випуску при температурі +4...+10 °С (6 місяців при +10...+ 15 °С).