З «звичайними» людськими мовами все ясно: в сучасному світі потрібно добре знати рідну мову і англійську, решта - за обставинами. У світі створення додатків поки немає такої універсальної мови. На це звання претендують, щонайменше, півдесятка лідерів ринку. Однак на наш погляд саме Java впритул наблизилася до цього звання.

Пройшовши за посиланням https://lviv.itea.ua/courses-itea/java-dev/java-advanced/, зможете дізнатися більше про Java та записатися на курс Java Core Advanced Topics!

Чому потрібно вчити саме Java?

1. Ця мова досить проста

Що взагалі означає словосполучення «проста мову програмування»? Зазвичай під цим розуміють дві речі. Перша - його легко освоїти тим, хто нічого про програмуванні не знає. Друге - він ефективний в плані вирішення різних завдань. Це оцінять ті, хто вже намагався розібратися в якійсь мові. І те, і інше відноситься до Java в повній мірі.

Вивчити Java дійсно досить просто. А все тому, що він відносно високорівневий. Це означає, що вам не потрібно глибоко розбиратися в нетрях, за якими доводиться стежити в мовах нижчого рівня. Скажімо, прибирання сміття ( «вбивство» вже невикористовуваних об'єктів, які займають місце в пам'яті) в Java відбувається без вашої участі на відміну від того ж С ++. Але при цьому Java досить низькорівневий, щоб впоратися з більшістю завдань.

2. Наявність бібліотек і фреймворків на всі випадки життя

Якщо перед програмістом стоїть якесь непросте завдання, висока ймовірність, що для нього вже є готова бібліотека Java, яка допоможе його вирішити. Головне не полінуватися, і почитати документацію або задати питання на популярному форумі, наприклад Stack OverFlow. Ну а якщо ви ще вчитеся, то задавайте питання в розділі «Допомога» на JavaRush. Скажімо, студентам дуже корисно разок-другий реалізувати самостійно алгоритми сортування, просто щоб розуміти, як вони працюють.

3. Величезне співтовариство і якісна документація

Java-професіоналів, які допомагають вирішувати проблеми на StackOverflow дуже багато. Так що ймовірність, що з вашою проблемою вам допоможуть, дуже висока. Крім того, якщо ви чогось не розумієте, то, швидше за все, зможете розібратися з допомогою тієї чи іншої статті в документації - вона у Java дуже хороша.

4. Мультиплатформеність

«Написав раз, працює скрізь» - це про Java. Щоб Java-додаток працював на комп'ютерах з різними операційними системами, вам не потрібно його переробляти. Вам потрібно встановити дві віртуальні машини для цих самих операційних систем.