Регулярно сотні будівель і електричних приладів піддаються руйнуванню через розряди блискавки. Убезпечити свою споруду допоможе блискавкозахист споруд, виготовлений ​​професійними фахівцями компанії УкрТехноБез.

Більше про монтаж улаштування блискавкозахисту будівель і споруд ви дізнаєтесь на сайті компанії УкрТехноБез, пройшовши за посиланням https://ukrtechnobez.com.ua/pozhezhna-avtomatyka/blyskavkozahyst/

Середня сила блискавки становить близько 100 000 ампер. Цього вистачає, щоб викликати пожежу, знищити або вивести з ладу техніку в житловому будинку або на іншому об'єкті капітального будівництва. Тому монтаж блискавкозахисту необхідний в сучасних містах і селищах.

Вибираючи засіб захисту від блискавки, варто приділити увагу:

  • інтенсивності грозових явищ в тому чи іншому районі;

  • конструкційним особливостям будівлі;

  • бажаному рівню захисту (наприклад, тільки частина будівлі або вся споруда цілком, включаючи невеликі, поруч розташовані прибудови).

Згідно з державними нормативами, стандартний пристрій блискавкозахисту складається з трьох компонентів:

  • блискавкоприймача на крайній верхній точці об'єкта;

  • системи відводу струму стрічкового типу, яке з'єднує приймач розряду і заземлювач (блискавковідвід);

  • заземлювача.

Для захисту промислових об'єктів і приватних будинків використовують стрижневі й сіткові блискавкоприймачі. Монтаж джерела блискавкозахисту стрижневого типу здійснюється простіше і швидше. Сітка для прийому блискавки укладається на покрівлі за допомогою спеціальних кріплень по стандартам, розробленим державою.

Активний блискавкозахист будівель і споруд

Це інноваційний метод установки блискавковідводів. Активний блискавкозахист притягує до себе розряд і заземляє його, навіть якщо поруч знаходяться вищі громовідводи. Серед переваг активного блискавкозахисту - його автономність, він отримує електроенергію з повітря і не потребує стаціонарного джерела живлення. Крім того, цей вид устаткування досить невеликий, не псує дизайн будівлі і не потребує придбання додаткових елементів.

Для того, щоб захистити споруду, досить скористатися калькулятором розрахунку блискавкозахисту. Потрібно знати ряд параметрів будівлі: висоту, дину, ширину, регіон розміщення. Калькулятор розрахує висоту щогли, товщину проводу і оптимальну потужність заземлювача. Блискавкозахист споруд - важлива складова безпеки, тому монтаж таких систем необхідно довірити фахівцям, які розроблять індивідуальну схему захисту, встановлять і правильно налаштують обладнання.