Перш ніж надавати позику, банки та інші фінансові установи повинні оцінити ризики, пов'язані з наданням вам грошей. У цьому їм допомагає кредитний скоринг на базі Big Data. Что такое кредитный скоринг вивчаємо нижче в статті.

Застосування Big Data у видачі кредиту чи мікропозики

Для прорахування фінансової спроможності клієнта застосовують данні зі скорингових таблиць, за сукупністю даних потенційному позичальнику виставляється бал.

Для обчислення балу використовується відповідна, ретельно розроблена математична формула. Кредитоспроможність визначається порівнянням її з клієнтами, які вже отримали позики. Чим більше ваш профіль нагадує профіль клієнтів, що вчасно сплачують гроші, тим вищим буде ваш бал. Підсумковий бал - це сума балів, отриманих клієнтом за окремі елементи його профілю (характеристики).

Скоринг для МФО допомагає фінансовим установам оцінювати кредитний ризик, але це не єдиний критерій, який враховується. Слід також пам’ятати, що банки можуть використовувати різні моделі оцінки та приймати різні рівні ризику для різних продуктів.

Що впливає на оцінку скорингу? 

Наступні фактори мають найбільше значення для його визначення:

  • своєчасна оплата зобов'язань,

  • використання кредитних продуктів (це стосується не лише кредитів та позик, але також лімітів овердрафту або кредитних карток),

  • частота подання заявок на фінансування,

  • кредитне стажування.

На оцінку найбільше впливає своєчасність повернення позик та кредитів - кожне своєчасне погашення розстрочки збільшує оцінку, а затримки зменшують їх.

Все більше фінансових установ, мікрофінансових організацій та банків застосовують кредитний скоринг. Данна технологія дозволяє пришвидшити процес аналізу даних про клієнта та встановити актуальну інформацію на поточний час. Якщо шукати компанії, які пропонують дане програмне забезпечення в Україні, то найкращим рішенням буде звернення до лідерів галузі – компанії Київстар.

Скоринг на базі BigData від Kyivstar

Для потреб бізнесменів та різних компаній компанія Київстар пропонує новітні вивірені продукти. Вони базуються на основі BigData - це гігантський об'єм всебічної інформації, яка безперервно оновлюється та розширюється.

Джерелом інформації для BigData стають дії користувачів в мережі Інтернет, CRM-систем, ЗМІ, бази даних, показники приладів та датчиків, транзакції, кредитні історії та багато іншого. Вживаючи даний об'єм інформації для виробництва аналітичних моделей, Київстар пропонує:

  • кредитний скоринг для різних форм власності;

  • карту оцінки кредитного ризику;

  • антіфрод-скоринг.