Кожен хоче мати красиві та здорові зуби. Для цього потрібно не лише ретельно слідкувати за гігієною ротової порожнини, а ще і вчасно відвідувати лікаря. Візити до стоматолога потрібно планувати не рідше, аніж через пів року. Це допоможе попередити можливі хвороби та уникнути ускладнень. Але є випадки, коли запис до лікаря не можна відкладати.

Коли варто негайно прийти на прийом до стоматолога

Візит до стоматологічної клініки не можна відкладати, якщо ви:

  1. Відчуваєте різкий зубний біль. У будь-якому випадку такий симптом вказує на те, що у ротовій порожнині уже розвинулася хвороба, лікування якої потрібно розпочати негайно. Часто пацієнти не йдуть до лікаря, а намагаються зняти біль знеболювальними засобами. Але такий підхід застосовувати не можна, оскільки він не вирішує проблему, а лише маскує її. Якщо пацієнт ігноруватиме біль, він ризикує отримати більш серйозне захворювання, через яке втратить зуб.

  2. Помітили запалення ясен. Припухлі червоні ясна, що кровоточать під час чищення зубів, свідчать про запалення. Вирішити питання допоможе лікар-стоматолог, що правильно підбере догляд за зубами. Нехтування запаленням ясен може призвести до розхитування зубів.

  3. Маєте неприємний запах із рота, що з’являється навіть після чищення зубів. Цей симптом може вказувати на хворобу не лише ротової порожнини, а й усього організму. Неприємний запах із рота виникає через зубний наліт або камінь, також його можуть викликати хвороби печінки або легень.

  4. Відчуваєте дискомфорт або біль від холодного/гарячого або кислого/солодкого. Найчастіше пацієнти скаржаться на больові відчуття при вживанні гарячого чаю або кави, морозива, цитрусових. Це може свідчити про карієс, а в запущених випадках – запалення нерву, що потребує негайного лікування. Інколи надчутливість зубів спричинена зменшенням товщини емалі.

  5. Плануєте вагітність. Часто під час різних стоматологічних процедур використовують анестезію та інші препарати, які не можна призначати вагітним. Також майбутнім матусям забороняється опромінення, тому від звичайних рентгенологічних знімків під час вагітності варто відмовитися. Через це стоматологічне лікування варто провести до настання вагітності.

  6. Маєте зайві зуби або неправильний прикус. Інколи молочні зуби змінюються на постійні не завжди за планом. Якщо ви помітили у своєї дитини будь-які вади під час заміни молочних зубів на постійні, негайно зверніться до ортодонта. Чим раніше буде розпочато ортодонтичне лікування, тим кращого результату можна буде досягти. У деяких випадках проблеми з прикусом можуть виникнути і у дорослому віці. Їх вирішення буде трохи складнішим, аніж у дитини, але все ж можливим.

  7. Маєте вініри, старі пломби або коронки. Аби такі стоматологічні засоби прослужили вам якомога довше, їх потрібно вчасно перевіряти, ретельно доглядати за ними. Якщо вони змінили колір, вигляд або почали вас турбувати, негайно зверніться до стоматолога, він підкаже, як вирішити проблеми, та за потреби замінить їх.

Київська стоматологічна клініка WhiteClinic допоможе вам зберегти красу та здоров’я зубів на довгі роки. У клініки зручне розташування та великий вибір послуг.