Дім, розташований за містом, як і будь-які інші житлові приміщення, потребує встановлення якісної вентиляційної системи. Природного провітрювання в сучасних будинках з металопластиковими вікнами зазвичай недостатньо. З цієї ж причини й мешканці міських багатоповерхівок замислюються про кондиціонування повітря у квартирі. В кімнати постійно повинно надходити свіже повітря, а щільні рами вікон із металопластику є цьому завадою. Забезпечити оптимальний мікроклімат, комфортну температуру, правильний рівень вологості допоможе сучасна система вентиляції. Щоб придбати обладнання і замовити монтаж вентиляційних систем, достатньо звернутись у спеціалізовану компанію. Наприклад, за посиланням https://vent.te.ua/ можна отримати консультацію та підібрати відповідну комплектацію систем кондиціонування. А щоб зробити розумний вибір, слід ознайомитись з тим, на які види класифікуються вентиляційні системи та які з них будуть доцільні в тому чи іншому випадку.

Різновиди вентиляції приміщень дому

Існують види кондиціювання як природна, так і штучна, яка в свою чергу може бути:

  • приливно-витяжною;
  • механічною;
  • комплексною.

Вибір системи кондиціонування повітря і його притоку та витяжки залежить від поверховості будинку, матеріалу, з якого він зведений, кількості та площі приміщень, котрі потребують створення повітрообміну.

Характеристики та особливості кожного з видів систем вентиляції

Природна вентиляція – це забезпечення надходження повітря в приміщення шляхом провітрювання. Наскрізне (коли усі двері та вікна відчинені) та локальне (відчинення лише вікон або кватирок) провітрювання може стати непоганим варіантом для житлових кімнат (окрім кухні, ванної кімнати та санвузла) у котеджах невеликої площі, в один поверх. Для будинків, які включають два і більше поверхи та мають значну площу, без монтажу системи штучної вентиляції не обійтись.

Приливно-витяжні системи (вони ж – так звані «витяжки») складаються з втяжної та витяжної систем, які закладаються ще на стадії проектування дому. На будівельному плані котеджу позначається монтаж місць і каналів та майбутній вихід вентиляційних люків. Обов’язкова наявність витяжки на кухні, у ванній кімнаті та санвузлі. Якщо початкове проектування вентиляції у будинку не передбачає наявності каналів, застосовуються приставні канали та підвісні короби. Приливно-витяжні системи можуть мати й додатковий функціонал підігріву чи охолодження повітря. Це найбільш раціональний підхід, коли потрібно регулювати температуру в домі, але установка кондиціонера з об’єктивних причин неможлива.

Механічна вентиляція включає зовнішні та внутрішні канальні вентилятори, і підходить для нежитлових приміщень у будинку, таких, як гараж, місце для паління, пральна кімната і т.д.

Комплексні рішення включають цілий набір устаткування. Це не тільки звичні перераховані вище системи, а й системи кондиціонування повітря будинку з багатьма функціями, такими, як нагрівання чи охолодження повітря, осушення чи зволоження, очищення від пилу й інших шкідливих часток, автоматизоване управління мікрокліматом. Встановлення таких комплексів дає можливість зробити проживання в заміському будинку максимально приємним: свіже повітря в кожній кімнаті, правильний рівень вологості, відсутність плісняви чи сторонніх запахів.