На плановому медичному огляді у вагітної жінки стоматолог виявив наявність проблем зі здоров'ям порожнини рота та зубів або з'явився біль та ознаки стоматологічного захворювання. Чи варто в такому разі розпочинати лікування, щоб не зашкодити майбутній дитині та її мамі. Спеціалісти вважають, що таке лікування є обов'язковим. Майбутня мама повинна стежити за станом зубів та ясен, щоб уникнути виникнення хронічних інфекцій та ускладнень.

Варто зазначити, що лікування зубів вагітним проводиться з дотриманням рекомендацій та вимог протоколів лікування.

Особливості лікування зубів в період вагітності

В період гестації жінка повинна дотримуватися правильного раціону харчування, збагаченого вітамінами та корисними мікроелементами, щоб уникнути небажаних проявів стоматологічних захворювань. Поширеними проблемами ротової порожнини у жінок є:

  • карієс;
  • зубний наліт, що є косметичною проблемою;
  • гінгівіт;
  • пародонтоз.

Вагітність не є протипоказанням до проведення стоматологічних процедур. А своєчасне лікування проявів хронічних інфекційних процесів забезпечує турботливе ставлення до здоров'я жінки та дитини.

На початку лікування лікар повинен дослідити анамнез пацієнтки: строки та особливості протікання вагітності, наявність супутніх патологій та загальний стан при зверненні.

Особливості терапії стоматологічних захворювань у вагітних:

  • гострі запальні захворювання ясен, пульпіт, періодонтит, гінгівіт, хейліт, стоматит, важкий карієс, травматичні розколювання, абсцеси потребують негайного лікування;
  • ортодонтичне лікування, встановлення брекет-систем варто відкласти на післяпологовий період;
  • під час процедур дозволено користуватися всіма матеріалами та засобами, вони не зашкодять малюку;
  • для вагітних використовуються якісні знеболювальні препарати.

Особливості терапії вагітних в залежності від терміну гестації

На ранньому етапі жінка проходить комплексне обстеження у спеціалістів, включаючи стоматолога, який оцінить стан зубів та ясен і призначить лікування.

В першому триместрі виникає токсикоз та ризики самовільного викидня, тому варто призначати немедикаментозну терапію та відмовитись від апаратного лікування.

Другий триместр є найбільш безпечним для терапії карієсу, запальних процесів м’яких тканин, видалення пошкоджених зубів, професійної чистки;

Третій триместр має деякі обмеження до медикаментозної терапії, тому треба уникати проведення планових процедур з лікування.

Стоматологічні послуги для майбутніх матусь мають надавати лише професійними стоматологами з досвідом роботи.