Чим ближче період подачі звітності, тим частіше платники податків запитують, що таке контрольовані операції в Україні та як їх визначити. Згідно з українським законодавством кожного року платники податків, які здійснювали контрольовані операції, мають подати до податкового органу відповідний звіт.

У цій статті поговоримо про те, що таке контрольовані операції 2021 року в Україні.

Контрольовані операції: поняття

Контрольовані операції - це конкретні угоди, що укладаються між учасниками господарювання та контролюються відповідними державними органами. До таких операцій відносять усі угоди, у результаті яких може відбутися завищення або заниження доходу, що підлягає оподаткуванню.

Якщо розглянути норми Податкового кодексу України, то ми знайдемо конкретний перелік контрольованих операцій, а саме:

  1. Експорт або імпорт сировинної або готової продукції.

  2. Надання або придбання послуг.

  3. Угоди, в яких головним предметом є нематеріальні активи або об’єкти інтелектуальної власності.

  4. Угоди, які мають фінансовий характер (кредити, лізинг, інвестиції тощо).

  5. Купівля-продаж корпоративних прав, цінних паперів, інвестицій, матеріальних або нематеріальних активів.

  6. Угоди, під час яких резидент України передає нерезиденту свої певні повноваження, які можуть призвести до зниження доходу.

Критерії контрольованих операцій

Не кожна вище перерахована ситуація буде вважатися контрольованою. Для цього необхідно щоб операція відповідала двом критеріям, які встановлені в Податковому кодексі:

  1. Сукупний дохід платника податку за річний підзвітний період дорівнює або понад 150 мільйонів гривень.

  2. Об’єм окремої контрольованої операції за річний підзвітний період має дорівнювати або бути понад 10 мільйонів гривень.

Звіт про контрольовані операції

Звіт про контрольовані операції має подавати кожний платник податків, який виконував за річний підзвітний період контрольовані операції, що відповідають усім критеріям, зазначеним вище. Також Мінфіном України встановлена спеціальна форма та порядок складання документу.

Якщо ви не знаєте, як оформлювати Документацію з ТЦУ або не хочете втрачати свій час, радимо звернутися за допомогою до кваліфікованих експертів.

Консалтингова компанія Парето

Парето - це компанія, яка надає послуги у сфері трансфертного ціноутворення та може допомогти вам у складанні Документації.

Звернувшись до них, ви отримаєте не тільки готовий Звіт, а й ще базові знання в направленні ТЦУ. Експерти розкажуть про усі особливості, правила та секрети складання документів. Крім того, вони безкоштовно виконують супровід перевірки ДФС Документації.

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію? Тоді залишайте заявку на офіційному сайті компанії.