Створення інтер’єру в дитячій кімнаті – доволі складний та відповідальний процес. Адже світосприйняття дитини починається саме з цього приміщення, і важливо не пошкодити вразливу психіку малюка. Крім того, треба попіклуватись про здоров’я дитини, тому оздоблювальні матеріали повинні бути якісними, безпечними та екологічно чистими. Збираючись придбати шпалери в Білій Церкві, необхідно враховувати цілу низку факторів.

Вибір по матеріалу

Перш за все, матеріал не повинен містити будь-яких шкідливих домішок. Тому варто розглянути всі варіанти, що присутні у продажу. До найбільш популярних видів шпалер відносяться:

  • Паперові. Їх можна з упевненістю назвати варіантом номер 1, адже полотна виготовляються з натуральної сировини, до того, ж вони пропускають повітря, а значить, у кімнаті сформується сприятливий мікроклімат. Серед переваг паперових шпалер виділяють бюджетну вартість та велике розмаїття малюнків і візерунків, завдяки чому можна підібрати полотна під будь-який дизайн інтер’єру. З недоліків називають менший термін служби у порівнянні з іншими оздоблювальними варіантами;
  • Рідкі. Це чудове рішення, яке відрізняється практичністю. Матеріал безпечний, складається лише з натуральних компонентів, додатково забезпечує звуко- та теплоізоляцію, не вигорає на сонці, легко піддається миттю та видаленню плям. До того ж, пожежобезпечний, не електризується, а значить, не притягує пил. Якщо малюк захоче помалювати на стіні, то небажані малюнки завжди можна зафарбувати;
  • Флізелінові. Тут маються на увазі саме флізелінові шпалери, а не полотна з флізеліновою основою, які можуть мати зовнішній вініловий шар. Сам флізелін є натуральним матеріалом, виготовляється з целюлози. Щоправда, полотна не здатні гарно пропускати повітря, та й вибір не такий великий, як хотілося б, але ці недоліки компенсуються чудовою витривалістю шпалер, зносостійкістю;
  • Тканинні. Вони вражають своїми естетичними характеристиками, до того ж виготовляються лише з натуральних матеріалів. Але дитина навряд чи зможе гідно оцінити декоративність полотен, а вартість текстильних шпалер доволі висока. Тому вони, взагалі-то підходять для оформлення дитячої кімнати, та зазвичай це не найпрактичніше рішення – через 2-3 роки, коли малюк підросте, він напевно захоче інший інтер’єр;
  • Фотошпалери. Чудова ідея, яка дозволяє створити казкову атмосферу у кімнаті. Треба лише підібрати малюнки разом з дитиною, щоб їй подобались персонажі, зображені на шпалерах. Але не варто обклеювати фотошпалерами все приміщення, краще комбінувати їх з іншими оздоблювальними матеріалами;
  • Вінілові. Це найгірший варіант для оформлення дитячої кімнати. Вони не пропускають повітря, що негативно вплине на мікроклімат. Шкідливих речовин у виготовленні вінілу не використовують, та все ж краще надати перевагу повністю натуральним матеріалам, тим більше, що вибір їх великий.

Можна також розглянути коркові шпалери. Вони відповідають всім вимогам, які стосуються полотен для дитячої кімнати – натуральні, зносостійкі, з теплоізоляцією, їх можна мити, видаляти плями. Термін служби – високий, зможуть прослужити без втрати декоративних властивостей більше 20 років. Але є й недолік – вони будь-якій дитині здадуться нудними, адже вибір кольорів майже відсутній.

Вибір по кольору

Діти обожнюють все яскраве, привабливе. Тому й шпалери потрібно вибирати з урахуванням смаків малюка. З іншого боку, все повинно бути в міру, бо надто насичені кольори можуть пригнічувати психіку дитини, викликати страхи та розлади. Якщо дитина надто мала, щоб вибрати полотна разом з нею, то краще віддати перевагу пастельним тонам, спокійним, а ось малюнки можуть бути більш яскравими.

Чудовим варіантом, який сьогодні в тренді, стануть шпалери розмальовки. Це паперові полотна, на яких контуром нанесені малюнки. По суті, це величезна розмальовка, на всю стіну. Тому, якщо малюку закортить помалювати на стінах фломастером або фарбами, його ніщо не буде обмежувати. Дітям такі шпалери дуже подобаються. Краще за все під такі полотна виділити лише одну стіну.

Найкращими кольорами для оформлення дитячої кімнати називають жовтий, абрикосовий, світло-зелений, салатовий, голубий та рожевий. Вони роблять атмосферу теплою, лагідною, і в той же час не нудною.

Щодо малюнків, то треба враховувати вік дитини. Малюнки та візерунки повинні бути зрозумілими. Малюк до 2 років навряд чи зрозуміє, що за супергерой зображений на стіні, і навпаки, для дитини віком 6-8 років слоненята та сонечка будуть здаватись надто дитячими.

Стать теж грає роль, для дівчат більш цікавими будуть зображення принцес, котиків, собачок. А для хлопчаків – супергерої, машинки, спортсмени тощо. Можна вибрати й універсальний варіант – персонажів з мультиків, які однаково подобаються і хлопчикам, і дівчатам.