Виробництво зерна у великих обсягах – один із основних напрямків української промисловості та сільського господарства. Багато дрібних і великих фермерських господарств займаються вирощуванням різних зернових і олійних культур, основними з яких є кукурудза, соняшник, пшениця, ріпак. Умови для вирощування справді хороші, урожай практично завжди виправдовує очікування, проте зерно мало виростити – його треба ще зберігати та переробляти. Для цього використовують елеватори.

Елеватор - комплекс потужностей для підготовки, обробки, зберігання зерна, який складається з вагової, приймального та сушильного відділень, робочої вежі, транспортного обладнання та металоконструкцій, відділень зберігання та відвантаження зерна та адміністративного корпусу.

Як відбувається будівництво елеваторів

Будівництво елеваторів – досить трудомісткий і дорогий процес, підходити до якого потрібно вкрай виважено. Більшість аграріїв обирає варіант скористатися послугою "елеватор під ключ", і в цьому є сенс. Умовно процес будівництва можна поділити на кілька етапів:

  • Упорядкування технічного завдання. Враховуються всі побажання та уявлення про об'єкт, складання зразкового кошторису

  • Вибір та аналіз місця, на якому буде побудований елеватор (проводиться з урахуванням геологічних та геодезичних даних, оскільки спорудження фундаменту ґрунтується саме на цьому аспекті)

  • Підбір та замовлення необхідного обладнання (потрібно робити з урахуванням часу доставки, якщо замовлення зроблено в іншій країні)

  • Підготовка всіх ресурсів та потужностей згідно з проектом

  • Безпосередньо будівництво

  • Експертиза та запуск елеватора в експлуатацію

Для будівництва елеватора "під ключ" потрібно звертатися виключно до фахівців - інженерів, архітекторів, конструкторів, проектувальників, які спеціалізуються на подібних об'єктах. Оскільки елеватор це дорогий проект, гроші потрібно вкладати "розумно", щоб великі суми не було вкладено дарма.

Як вибрати місце для будівництва елеватора

Геологія. Елеватор це багато тисяч тонн, які мають якимось чином утриматись на поверхні землі. Саме тому ключовим моментом для створення правильної конструкції фундаменту є аналіз ґрунту. Поширеною проблемою є наявність ґрунтових вод, через які конструкція просідає, що надалі призводить до серйозних проблем в експлуатації.

Якщо немає можливості вибрати інше, більш сухе і стабільне місце для будівництва, доведеться зміцнювати фундамент і ставити всю конструкцію на палі, що досить помітно позначиться на вартості.

Конкуренти. По-перше, бажано, щоб у радіусі 50-100 км серйозних конкурентів не було. Проаналізуйте репутацію, потужності та загальну ситуацію, а також чи є взагалі необхідність в елеваторі в даному конкретному регіоні (наприклад, у фермерів можуть бути свої потужності або зерно не потребує сушіння та зберігання).

Енергетика та логістика. Дуже важливий момент. Елеватор бажано будувати осторонь населених пунктів, тому що відходи виробництва будуть приносити дискомфорт місцевим жителям. Однак віддаленість від поселень може позначитися на енергетичному боці питання. Більшість великих елеваторів працюють на газі, тому важливо, щоб до комплексу було стабільне підведення пального. Враховуйте також, що сировина має якимось чином поставлятися на елеватор, і якщо немає дороги, то її доведеться будувати, а на це піде чимало грошей.

Від чого залежить ціна

Елеватор – досить дорогий проект, повністю сплатити який можуть дозволити собі далеко не всі. Стабільної та закріпленої ціни на нього немає, тому що об'єкт може будуватися у різних модифікаціях та умовах. Вартість багато в чому залежить від таких чинників:

  • геолого-геодезичні дані ґрунту

  • необхідність встановлення паль

  • загальна площа та кількість конструкцій

  • складність автоматичного управління та комп'ютерних систем контролю

  • тип пального

  • необхідність будувати додаткові транспортні шляхи

  • обладнання

  • послуги спеціалістів та робітників

  • час будівництва

Скільки часу будується елеватор

Питання, яке багатьох хвилює більше, ніж вартість. На будівництво елеватора "під ключ" в Україні може піти до 5 місяців - залежить, звичайно, від умов. Починати підготовку потрібно десь із середини осені, щоб встигнути все розрахувати, замовити, побудувати, пройти перевірку та здати в експлуатацію до початку сезону.

Проте перевірку необов'язково проходити всім. Існує три типи елеваторів: СС1, СС2 та СС3. Елеваторам першого класу експертизу можна не проходити, вводити їх в експлуатацію можна через 10 днів після закінчення будівництва. Для решти експертиза може тривати 2-3 місяці.

Де можна замовити будівництво елеватора "під ключ"

Якщо ви зважили всі ризики і вирішили зайнятися будівництвом елеватора, рекомендуємо скористатися послугами компанії "Деметра". Компанія співпрацює та є єдиним офіційним представником в Україні американського концерну SUKUP MFG, який відомий серед аграріїв всього світу якістю елеваторного обладнання. Елеватор в компанії "Деметра" - якісна та надійна інвестиція, оскільки підрядник виконає всі роботи якісно і в строк, і побудований елеватор прослужить вам не один рік. Щоб детальніше ознайомитися з будівництвом елеваторів та отримати консультацію, можете перейти за посиланням: https://demetra.ua/poslugy/budivnycztvo-elevatoriv/