Багато хто не поспішає на прийом у офтальмолога. У когось є більш важливі справи, хтось не може відволіктися від роботи, а комусь здається, що погіршення зору викликано природніми причинами. Насправді ж, проходити обстеження у окуліста потрібно хоча б один раз в два роки при відсутності проблем із зором. А якщо захворювання є, то частота візиту до лікаря – один-два рази на рік, в залежності від ситуації.

Головними причинами звернення до окуліста є:

·       Біль в очах, як періодичний, так і постійний;

·       Набряки;

·       Погіршення зору – короткозорість або далекозорість;

·       Двоїння зображення, втрата чіткості, розмитість;

·       Боязнь світла;

·       Виділення гною;

·       Поява точок перед очами.

Звісно, до офтальмолога треба обов’язково звернутись при травмах або опіку очей. Навіть якщо здається, що все мине й так. Таким доволі часто керуються зварювальники, які звикли використовувати народні методи. На жаль, ці методи усувають лише симптоми, але не проблему. З часом постійні мікро опіки викликають серйозні захворювання аж до повної втрати зору.

До речі, не варто боятись візиту до окуліста. Він перевірить зір, зможе надати консультацію, назначити вітаміни або деякі препарати для профілактики. У разі виявлення проблем або ж при наявності симптомів назначається обстеження. Сучасні методи діагностики повністю безболісні, не спричиняють жодного дискомфорту. А більшість захворювань на ранніх стадіях лікується консервативним шляхом. І навпаки, якщо затягнути з обстеженням, то в майбутньому виникне ризик, що доведеться проходити через оперативне втручання.

Чи потрібна консультація, якщо немає скарг

Якщо людина не скаржиться ні на погіршення зору, ні на будь-які симптоми, які могли б вказувати на розвиток захворювань очей, то нагальної потреби в частих консультаціях немає. Але все ж таки варто перевірятись хоча б один раз у два роки.

В той же чай, є певна категорія людей, яким періодична консультація вкрай потрібна. До цієї категорії відносяться:

·       Люди, яким більше 40 років, а також люди похилого віку;

·       Працівники деяких сфер, що вимагають постійної роботи з комп’ютером.

І ті, й інші можуть просто не помічати проблем, які виникають, погіршення зору відбувається поступово. Тільки після певного проміжку часу людина помічає, що гострота зору вже не та, яка була раніше, з’являється біль в очах, почервоніння, набряки. Тому краще записатись на консультацію до офтальмолога ще до появи подібних симптомів.