Проектування бомбосховищ є важливим і складним завданням. Цілі, звичайно, залежать від ступеня стійкості до ударних хвиль і поділяються на п'ять основних категорій. Однак, незалежно від класу, в якому побудовано бомбосховище, воно має бути доступним і максимально комфортним.

Залежно від місця розташування та призначення притулку його інфраструктура проектується відповідним чином. Наприклад, бомбосховище у приватному будинку у передмісті Києва чи Харкова розраховане на сім'ю з 5-10 осіб, а аналогічне, наприклад, на невеликому заводі має зовсім інші характеристики.

Кожне сучасне бомбосховище - це дуже складний комплекс інженерних рішень, які необхідно враховувати під час розробки проекту.

Сьогодні найважливішим аспектом, ймовірно, є їхня автономія. У кожному бомбосховищі обов'язково повинні бути кімната харчування, кімната гігієни, комора для тривалого зберігання продуктів, резервне джерело харчування, кімната відпочинку та автономна система очищення повітря.

Важливо пам'ятати, що сучасні бомбосховища повинні бути зручними для всіх, хто туди приходить, і в ідеалі повинні мати аварійний (дверний) отвір. Все має бути максимально герметичним (для захисту від попадання хімічних речовин в атмосферу) та здатним витримати пряме влучення снаряда.

Бункери за замовчуванням будуються з високоміцних та пружних матеріалів, таких як єдина плита бетону та спеціальні добавки міцності.

Бункери в окремих або невеликих житлових будинках зазвичай розташовуються більш ніж на 1 м під землею, а грунт або глина можуть значно знизити потужність вибуху.

Можемо порекомендувати перевірену компанію, що проектує насправді якісні бомбосховища всіх типів - KievAviaProekt!