Оформлення віконних отворів – це те, що лишається наостанок після проведення ремонту чи облаштування будинку. Завершальний штрих, який, втім, потребує певних знань і вмінь, щоб домогтися бажаного результату.

Великий асортимент шторних полотен часто спричиняє труднощі вибору, оскільки серед різноманітності буває непросто визначитись зі структурою та забарвленням.

Обираємо колір штор

Якщо заміна меблів не запланована, то колір штор може гармоніювати з ними, або бути контрастним. За умови скорої купівлі меблів краще обрати нейтральні відтінки штор: кремовий, беж, кава з молоком, пісочний.

Для невеликого приміщення не варто замовляти штори з об’ємним малюнком. За більшого простору можна дати волю фантазії та обрати відповідний стилю візерунок. Варто пам’ятати, що вертикальні смуги – візуально видовжують площу, а горизонтальні – розширюють.

Моделі портьєр

Крій штор та тип кріплення також відіграють важливу роль. Купити тканину для штор з метою індивідуального пошиття – найкращий варіант для нестандартних кухонь, а також за бажання створити щось оригінальне.

Класичні портьєри - найбільш звичні та пасуватимуть для різних видів інтер’єру. Можна купити полотно на дві штори, а можна повісити одну, зібравши її збоку декоративним затискачем чи шнуром, доповнивши прозорим тюлем. Гарне драпірування штор на кухні може стати функціональним – наприклад, закрити батареї опалення.

Пам’ятаючи про пожежну безпеку, не можна вішати довгі портьєри біля плитки, оскільки протяги можуть спричинити загоряння.

Білі портьєри й тюль – дуже гарні, розширюють простір, проте швидко брудняться, особливо на кухні. Тому краще обрати кольорову тканину з нескладним доглядом, яку можна купити за посиланням.

Види шторної тканини

  • Бавовна. Штори з натуральної бавовни – екологічні, міцні й гарні, проте мнуться, вигорають та потребують частого прання. Бавовна з часткою поліестеру – набагато практичніший варіант.
  • Льон. Лляні штори – екологічні, пропускають повітря, проте мнуться й сідають після прання, тому тканину потрібно купувати з запасом. Гарна структура, пасує до стилів кантрі, лофт, мінімалізм, скандинавський.
  • Віскоза. За частого прання можуть витягуватися, краще обирати віскозу з додаванням поліестеру. Міцні, з різноманітними малюнками.
  • Поліестр. Бюджетний та практичний варіант шторного полотна. Чудово перуться, швидко сохнуть, проте притягують пил.

Ми розглянули найпопулярніші варіанти шторних тканини для кухні, хоча можна обрати й інші – атлас, гобелен, жакард або атлас – залежно від габаритів та стилю приміщення.