Відвід дощової та талої води на підприємствах, в приватних будинках забезпечує зливова каналізація. Її основне завдання — швидко відвести воду, перешкоджаючи таким чином створення калюж і усуваючи водоспад з дахів будівель. Також її застосовують для зливу вже відпрацьованої води на підприємстві після технологічного використання. Дощову або зливову каналізацію часте називають просто «зливовою каналізацією».

Застосування зливової каналізації має велике значення. Без неї талі і дощові води можуть завдати великої шкоди. Наприклад, вода, яка безладно стікає з даху будівлі, сильно підмочує фундамент і перезволожує землю під будинком. Крім того, затоплюється підвал. Все це формує велику загрозу осідання будівлі і його руйнування.

Окрім небезпеки для будівлі, звичайний злив води з даху розбиває вимощення будинку і тротуар, забризкує стіну будинку і перехожих.

Без спеціальної зливової каналізації септики після дощів переповнюються, утворюються величезні калюжі.

У холодну пору року невідведена вода замерзає і утворює навколо будинку ожеледь.

Всі дані неприємності будуть зведені до абсолютного мінімуму при застосуванні так званої зливову каналізацію або ж спеціального дренажу.

Враховуючи збиток, який можуть заподіяти тане сніг і опади, люди ще здавна стали створювати різні пристрої для нормального відведення зайвої води.

Говорячи про влаштування зливової каналізації, варто сказати то це досить складна конструкція, яка включає в себе ринви і труби, а також спеціальні дощоприймачі. Її суть в тому, що вода стікає по жолобах і похилій поверхні у дощоприймач. Потім вона відводиться по трубах в підземний трубопровід і йде вже за межі міста. Труби бувають бетонні для підземних трубопроводів і жерстяні для відводу води з даху.

Проектування дощової каналізації розрізняє три варіанти відведення талих і дощових вод.

Перший — каналізація відкритого виду. У даному випадку застосовуються відкриті жолоби, вода по яких надходить у канали або відкриті водойми.

Другий — каналізація закритого виду. Тут застосовуються дощоприймачі, беруть воду, яка стікає з зливових труб з даху будівель. В дороги і тротуари також вмонтовані спеціальні дощоприймачі з ґратами. Потім вода стікає в підземний трубопровід, який знаходиться на глибині, повністю недосяжною для промерзання. Даний трубопровід обладнаний колекторами для підключення до нього лівневок з інших будинків.

Третій — каналізація змішаного виду. Це застосування підземного трубопроводу для виведення всієї води під землею за межі міста. Однак до нього вода зі зливової каналізації будинку надходить у відкритих лотках, похилих площинах і жолобах.