У сучасній музиці гітара має величезне значення. Відтоді, коли виконавці почали практикувати звукозапис, вона закохала в себе слухачів по всьому світові. Спочатку на ній виконувався акомпанемент, але акордовий бій було добре чутно. Незабаром акустична гітара стала невіддільним елементом джазових ансамблів, що були популярними в ті часи. Згодом, з розвитком технічних можливостей, зокрема завдяки підсиленню гучності, вона почала використовуватись для мелодійних програшів у різних музичних напрямах (від авторської пісні до естради та року).

Універсальний інструмент

Якщо ви професійний музикант, у вас є багато причин купити акустичну гітару. Насамперед її використовують вокалісти, принаймні ті, що є авторами власних пісень. Інструмент має доволі широкий діапазон, якнайкраще підходить для того, щоб акомпанувати самому собі.

Також він має попит у музикантів, які за фахом не є гітаристами (наприклад, у клавішників або барабанщиків). Все через те, що на акустичній гітарі дуже зручно складати музичні ходи, причому як мелодійні, так і гармонійні. У цьому сенсі її не здатний замінити навіть багатофункціональний синтезатор.

Для гітаристів акустична гітара є одним із головних робочих інструментів. Через цілковиту автономність із нею музикант може будь-де складати нові партії, вивчати їх, проводити репетиції та ін. Звичайно, він її використовуватиме також на сцені. Особливо знадобиться гітара під час акустичних концертів. Якщо інструмент має гніздо для підключення до підсилювача, розширюються можливості. Він не лише набуває додаткової гучності. У такому разі гітарі стають доступними ефекти, що притаманні електричному інструменту, і це внесе нові фарби в концерт.

Чим керуватися, коли вибираєте інструмент

У тому разі, якщо ви маєте намір купити акустичну гітару, не робіть це у випадкових продавців. Краще звернутися в спеціалізований магазин. Навіть якщо ви лише плануєте навчатися, відверто дешеві пропозиції треба ігнорувати. До того ж в Україні доступні інструменти в широкому діапазоні цін, котрі відповідають високим стандартам якості. Серед відомих брендів:

  • Yamaha;

  • Hohner;

  • Sigma;

  • Fender;

  • Ibanez;

  • Crusader;

  • Alfabeto та багато інших.

Однією з ознак сучасної акустичної естрадної гітари є наявність анкеру. Він необхідний для того, щоб регулювати висоту струн, і робиться це з допомогою спеціального ключа. Процес потребує відповідних навичок, отже, якщо маєте сумніви щодо його виконання, зверніться до професіоналів.

У продаж надходять інструменти з різними типами корпуса:

  • дредноут;

  • фолк;

  • джамбо.

Найпоширенішим є перший тип, який візуально нагадує прямокутник. Корпус фолк за формою близький до класичної гітари, а джамбо має великі розміри, що робить звучання гучнішим. Якщо ви прагнете досягти щільного акомпанементу, вам потрібно купити 12-струнну акустичну гітару. На ній кожна струна розташована в парі, що створює насичене звучання.

Джерело: Сайт 8nota.com.ua