Незрозумілий гул і сильна вібрація в пральні може виникати не тільки при поломці обладнання. Іноді навіть абсолютно справна машинка починає поводитися незвично і, в більшості випадків, це пов'язано з порушенням балансування барабана. У цій публікації будуть розглянуті основні причини цього явища, способи самостійного усунення розбалансування, а також випадки, коли потрібно негайно припинити прання та замовити ремонт пральної машини у сервісцентрі - remont57.kh.ua/remont-stiralnih-mashin.

барабан стиральной машины

Причини виникнення та способи балансування барабана пральної машинки

Сучасні пральні автомати оснащені захистом від дисбалансу, тому при виникненні сильних вібрацій система самодіагностики перерве цикл і виведе на дисплей (або індикатори лицьової панелі за його відсутності) відповідне сервісне повідомлення. Старіші модифікації не мають такої функції і навіть при сильній вібрації цикл прання продовжується. Подальша експлуатація в такому режимі може призвести до скорочення терміну служби апарата, а іноді і до дорогої поломки - може знадобитися навіть заміна барабана в пральній машині.

Коли з дисбалансом можна впоратися самостійно

Найчастіше дисбаланс проявляється при віджиму. Він може стати причиною ситуації, чому віджинає тільки при 400 оборотах. При цьому речі в барабані збиваються у велику важку грудку, що скаче всередині барабана, що швидко обертається. Через це виникає вібрація, що викликає шум та тряску машинки. Частими причинами, чому відбувається розбалансування барабана:

  • транспортні болти, що утримують бак із барабаном під час транспортування, які власник забув видалити в процесі встановлення. Викрутіть болти та перевірте результат;
  • розміщення машинки на нерівній поверхні або неправильне регулювання ніжок. Вирівняйте стиралку в обох площинах, згідно з посібником користувача;
  • дрібні дрібниці, які в процесі прання “забилися” у більшу річ (наприклад підковдра) і перетворилися на єдину грудку;
  • надмірне або недостатнє завантаження речей у барабан. Неправильне сортування речей перед завантаженням;
  • в алгоритмі деяких режимів передбачено додатковий забір води під час полоскання речей. Вони нерівномірно намокають і це може спричинити невеликий дисбаланс.

барабан стиральной машины

У разі виникнення розбалансування барабана через неправильне розташування білизни, необхідно зупинити прання та виконати наступні кроки:

  • знеструмте пральну машину, витягнувши штекер шнура з електророзетки;
  • якщо в баку є вода, злийте її через трубку аварійного зливу або корку дренажного фільтра;
  • після цього відкрийте дверцята барабана. Якщо замок люка не розблокувався після відключення машинки, можна скористатися тросиком аварійного відкриття дверцят (перебуває під тим самим лючком, що і фільтр зливу), товстим шнурком (ліскою), простягнувши його під дверцята. Також можна клацнути замок рукою, знявши верхню кришку;
  • вилучіть частину речей або розподіліть речі рівномірно по внутрішній поверхні барабана;
  • відновіть прання.

У “вертикалках” цю процедуру виконати простіше, оскільки воду не зливати. Якщо ви переконалися, що речі розподілені рівномірно, а машинку все одно трясе, напевно виникла технічна поломка і потрібно запросити майстра сервісцентру.

Поломки, через які може виникнути розбалансування барабана

Розглянемо найпоширеніші несправності, внаслідок яких порушується балансування барабана.

  1. Вихід з ладу амортизаторів. У таких випадках компенсація вібрацій, що виникають усередині барабана, не відбувається і всі поштовхи передаються на корпус. При цьому машинка вібрує в такт руху речей за дверцятами і може навіть переміщатися по приміщенню. Змінюють одночасно обидва амортизатори, бо вони повинні рівномірно реагувати на коливання, що виникають. Крім цього до дисбалансу наводить розтяг або обрив однієї з підвісних пружин, що утримують бак. При заміні також слід звернути увагу на рівномірність натягу та положення бака. Щоб дістатися несправних демпферних елементів, необхідно зняти кілька стінок (залежить від моделі), зняти несправний і встановити новий компонент.
  2. Порушення у роботі тахогенератора. Датчик призначений для вимірювання швидкості обертання якоря електродвигуна. При його поломці контролер, що управляє, не контролює швидкість обертання і мотор може розвивати дуже високу швидкість, викликаючи розбалансування барабана. Для перевірки справності сенсора потрібно від'єднати його клеми від відповідних проводів та виміряти опір тестером або мультиметром. Прилад має показати значення близько 60 Ом. Перемкнувши прилад на вимірювання невеликої напруги, прокрутіть вал двигуна вручну. Прилад має показати невелику напругу. Найчастіше причиною несправності є ослаблення кріплень датчика. Уважно огляньте вимірювач швидкості, за потреби підтягніть кріплення.
  3. Руйнування або сильне зношування підшипникового вузла барабана. Уточнити “діагноз” можна похитнувши барабан руками та оглянувши задню частину бака. Якщо барабан вільно хитається, а ззаду з-під шківа підтікає іржава рідина, напевно, проблема саме в цьому вузлі. Але перед тим як зняти барабан у пральній машині та вибити підшипники, доведеться повністю розібрати машинку, "розполовинити" бак і лише потім виконати заміну. Самостійно зробити все правильно навряд чи вдасться, тому скористайтеся послугами сервісцентру.
  4. Розтріскування чи ослаблення кріплень противаг. Зміна положення або ваги бетонних блоків противаг призводить до порушення центрування бака і барабана, що призводить до дисбалансу. Частою причиною проблем з противагами стає послаблення кріплень та усунення блоків з місця. Підтягніть кріплення і перевірте елементи противаг на відсутність тріщин і сколів. Блоки, що іноді розпалися, відриваються і пошкоджують бак, тому розбалансування може стати першим сигналом про необхідність перевірити противаги і запобігти дорогому ремонту.

У нових версіях пралень багато виробників передбачають автобалансування, завдяки якому з випадками "збивання" білизни в грудку прання справляється самостійно.