Накопичувальні та проточні водонагрівачі приходять на допомогу в період профілактичного відключення або за відсутності централізованого гарячого водопостачання. Експерти інтернет-магазину santehservis.dp.ua розповіли про переваги купівлі даного виду техніки та про можливі "підводні камені".

Вигідно купити бойлер ви можете прямо зараз в інтернет-магазині сантехніки santehservis.dp.ua!

Переваги проточних та накопичувальних водонагрівачів

Кожен тип водонагрівача має сильні сторони. Проточний агрегат займає мало місця та швидко нагріває воду. Він може тривалий час перебувати у відключеному стані, при цьому залишаючись у повній "бойовій готовності".

Накопичувальний бойлер, який пропонує купити магазин сантехніки santehservis.dp.ua економно витрачає електроенергію, може обслуговувати кілька точок водорозбору та забезпечує досить сильний напір струменя. Місткості моделей з місткими баками достатньо для інтенсивних водних процедур кількох людей.

Експерти радять визначати необхідний обсяг, обираючи бойлери. Для 3-х осіб вистачить 50-60 літрів, для 4-х - 70-80 літрів. Якщо ви плануєте регулярно приймати ванни, вибирайте модель із баком 80–100 літрів.

Мінуси електричних водонагрівачів

Така техніка підвищує плату за електроенергію. Проте проточні пристрої енерговитратні, тому їх варто купувати для нечастого використання. Вони підвищують навантаження на мережу, споживаючи струм потужністю 5-12 кВт. Для підключення таких пристроїв потрібно монтувати розетку з двожильними проводами та встановлювати в щитку подвійний автомат, який розрахований на силу струму 50–63 А.

Мінус більш енергоефективного (2-3 кВт) накопичувального водонагрівача - ризик іржавлення електронагрівача при тривалому простої. Для захисту від корозії фахівці рекомендують залишати в баку воду, яка неминуче стає розсадником бактерій і набуває неприємного затхлого запаху.

Чи варто встановлювати бойлер?

Якщо ваша квартира підключена до централізованого гарячого водопостачання, і ви не відчуваєте труднощів у вигляді нестабільної температури або слабкого напору води - використовуйте водонагрівач тільки у період відключення водопостачання. У такому випадку підійде як проточна, так і накопичувальна модель.

За наявності постійних проблем із водопостачанням варто задуматися про постійне використання бойлера. Для скорочення витрат установіть лічильник гарячої води та двотарифний лічильник електрики.

Яку модель вибрати

Вибирайте накопичувальний водонагрівач, якщо потрібно нагрівати воду тільки в періоди відключення ГВП, у квартирі/будинку проживає 1–3 особи та витрата води не перевищує 30–40 літрів на добу.