Грайливі бульбашки по всьому світу є синонімом для свята, приємних подій і гарного настрою. Ігристі вина вживають як аперитив, поєднуючи з морепродуктами або устрицями, вершковими сирами та святковими тортами. Тому під час урочистої події варто мати пляшку під рукою, але якщо свято прийшло несподівано, врятує кур'єр.

Однією з найкращих пропозицій для киян і жителів Київської області є доставка від Новус https://novus.online/category/sampanske-ta-igriste-vino, що привезе обраний напій та закуски прямо до дверей. Також за необхідності тут можна закупитися продуктами і на великий фуршет.

Ігристі сорти

Більшість ігристих вин виробляються за допомогою традиційного методу, за якого в пляшці створюються умови для вторинного бродіння, і так в напої утворюються бульбашки. Для виробництва використовується переважно виноград світлих сортів, але бувають і винятки. Солодкість напоїв також може варіюватися від екстрасухого до десертного солодкого.

Найвідомішими сортами винограду для ігристого вина є:

  • Шардоне;
  • Піно Нуар;
  • Піно Міньє.

Часто саме сорт винограду відображається в назві напою, але бувають винятки. Відоме всім Просеко виготовляється з італійського сорту винограду Глера, а для шампанського від Кава використовується декілька сортів, серед яких Ксарелло, Пареллада і Макабео. Для виготовлення рожевих і червоних ігристих вин використовуються темні виноградні сорти, такі як Шираз, Каберне Фран і Гренаш.Виноград — основний інгредієнт, що впливає на колір, солодкість та кінцевий смак напою. Але не менш важливими є технологія і місце, в якому було виготовлене вино.

Основні регіони виготовлення

Майже кожна країна виготовляє власне ігристе вино. Найвідомішою в цьому плані є Франція, батьківщина справжнього шампанського в провінції Шампань, на півночі. Одразу за нею слідує Італія, що виготовляє одні з найкращих ігристих вин в регіонах Венето, Фруїлі та Венеція. Іспанія відома на весь світ брендом Кава, що виготовляється в невеликому каталонському місті Пенедес. Також гарні ігристі вина виробляються в Каліфорнії, Австралії та Новій Зеландії.Також не слід недооцінювати Україну. Останніми роками у нас з'явилося безліч гарних брендів, що створюють не менш вишукані та смачні вина, які до того ж коштують дешевше завдяки зменшенню логістичних витрат.