Якщо дитині не читали казок, емоційний світ може залишитися вузьким. У казці на підсвідомому рівні відбувається почуття емоцій і поглинання моральності у тому віці, коли малюк усвідомлено ще багато чого не розуміє.
Вибрати та купити казки для дітей можна швидко та зручно в інтернет-магазині Книголенд. На сайті представлено понад 20000 книг та товарів, серед яких ви обов’язково знайдете потрібну казку.

Чому вчать казки

Казки вчать фантазувати, не зупинятись на побутовому рівні. Вони розвивають творчу жилку дитини. Роблять цей світ чудовим, реально-нереальним. У той же час кожна дитина в тому світі обов'язково є головним героєм. І через казку зустрічається з багатьма особливостями життя, збагачуючись та набуваючи досвіду. Казка – це профілактика. "Казка - брехня, та в ній натяк ..." Це так.

Казки можна класифікувати за різними критеріями:

- за віком читачів – для малюків та дітей старшого віку;

- за часом створення, і це важливо, тому що більшість середньовічних казок мали інший зміст і взагалі створювалися для дорослих, а не для дітей;

- за авторством: казки різних народів, авторські та народні, адаптовані автором. Казки різних народів дуже відрізняються.

Звертаємо увагу на сюжет та героя

Адже дитина завжди має відчуття, що головний герой — це вона. Раніше такий персонаж зазвичай був позитивний. З кінця 80-х - на початку 90-х він став негативним. Через це перекручується розуміння хорошого та поганого, ввібране у віці, коли у дитини ще немає критичного мислення.

У народних казках зазвичай головний герой – позитивний і, не зважаючи на зради, виходить переможцем.

Підбираємо казку під дитину

Батьки повинні відбирати книги індивідуально для своєї дитини. Нині діти часто емоційно незрілі: пізно починають говорити та думати. Так, діти багато знають, але зв'язку між знаннями немає. Тому до вибору казки слід підходити, спираючись на рівень розвитку дитини. Деяким дітям можна прочитати розповідь про «Лева та Собачку», потім сходити до зоопарку, обговорити. Іншим такі книги варто читати набагато пізніше, для початку вибрати менш трагічні оповідання. Знаючи чутливість і вразливість своєї дитини, за допомогою казок та історій, поки що гуманних, можна підготувати її до того, що буває.

Вибираємо ілюстрації

Ілюстрації – важлива частина казок. Їх можна разом розглядати та обговорювати. Вибирати книгу по картинках варто разом із дитиною. Те, що подобається батькам, може не зацікавити дітей. Тож варто прислухатися до самої дитини. Дати їй можливість вибрати книгу, прогорнувши її. Раптом малюк працюватиме у художній сфері? Можливо вже зараз у нього формується свій стиль.