Наше денне самопочуття дуже залежить від того, чи вдалося нормально виспатися вночі. А якість нашого сну, своєю чергою - залежить від подушки.

Лікарі стверджують, що найкращою для сну є анатомічна чи ортопедична подушка. Вона створена таким чином, щоб відповідати нашим природним потребам з підтримки голови та шиї під час сну. Тож ви зможете максимально якісно відпочити після робочого дня чи вечірньої гри на https://myrotvorets.org.ua/ 

Анатомічна подушка: на що звернути увагу

Існує кілька типів анатомічних подушок, які підходять людям з різними запитами. Тож, при виборі, зверніть увагу на:

Форму подушки.

Класична анатомічна подушка має два валики - зверху і знизу, між якими є виямка. Це дозволяє збалансувати різницю між шиєю та головою, ідеально підтримуючи їх під час сну. Такі подушки підходять для любителів спати на спину.

Якщо ж ви спите на боку - можна придбати подушку з вирізом під плече. Або ж взяти прямокутну подушку без валиків - у ній анатомічність досягається шляхом матеріалу.

Наповнювач.

Класичним наповнювачем для анатомічних подушок є матеріал memory foam - піна з ефектом запам’ятовування. Вона держить форму тіла людини, “запам’ятовуючи” найчастіше положення сну. З часом memory foam втрачає ці властивості. Тому раз на 4-5 років подушку потрібно змінювати.

Інший популярний матеріал - латекс. Він має схожі властивості та служить довше. Але і коштує дорожче.

Якщо шукаєте бюджетний варіант - спробуйте подушку з гречаним лушпинням. Вона має масажний ефект та гарно підтримує голову. Проте, це досить жорсткий варіант подушки. До того ж лушпиння потрібно струшувати перед сном, якщо воно зібгалося.

Розміри.

Обирати подушку потрібно під індивідуальні розміри людини. Так, дітям підійдуть подушки розміру 30х50 або менше. Для дорослих людей середньої статури стандартною вважається подушка близько 40х60. Людям високого зросту, значної статури чи з надлишковою вагою - рекомендуються подушки до 50х80 см.

Багато салонів продажу пропонують прямо у крамниці лягти на подушку, щоб перевірити її зручність. Це гарний варіант, якщо вперше купуєте анатомічну подушку та боїтеся, що вона не підійде.

Що ще впливає на якість сну людини

Подушка - не єдина річ у спальні, яка може покращити чи погіршити якість сну. Якщо хочете повноцінно відпочивати - зверніть також увагу на наступні речі:

Температура в кімнаті.

Лікарі-сомнологи рекомендують, щоб у спальні температура була трохи нижчою за інші кімнати. Для людського організму звично, що під час сну навколишня температура знижується - це відповідає початку ночі. Тому нам так складно заснути у добре протопленому приміщенні.

Як давно провітрювалося приміщення.

Проблеми зі сном також можуть бути викликані нестачею кисню. Тому рекомендується хоч 5 хвилин провітрювати спальню перед тим, як лягати спати. Одночасно з підвищенням кисню, таке провітрювання допоможе знизити температуру в кімнаті.

Матрац.

Як і подушка, бажано, щоб він відповідав потребам вашого тіла. У випадку проблем з хребтом - можна придбати анатомічний матрац. Або ж обрати матрац потрібного ступеню жорсткості за рекомендацією лікаря.

Якість постільної білизни.

Тут все просто: чим натуральніше тканина - тим краще. Інші характеристики, такі як колір чи цінник - грають мало ролі. Важливо, щоб тканина постелі не викликала подразнення шкіри, свербіння, дискомфорту у людини.

Ковдра.

Дехто чутливо відноситься навіть до… ваги ковдри. Існують спеціальні важкі ковдри, які роблять процес засипання простішим.